Сретење 2025. топ банер
latinica  ћирилица
07/02/2025 |  12:22 ⇒ 14:05 | Аутор: РТРС

Предсједник Србије за Сретење у дводневној посјети Српској; Два јарбола са заставама висине 25 метара (ВИДЕО)

Поводом Сретења - Дана државности Србије и Дана државности Републике Српске, у Бањалуци ће у дводневној посјети боравити и предсједник Србије Александар Вучић, истакао је предсједник Републике Српске Милорад Додик.
Додик и Вучић (Фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ) -
Додик и Вучић (Фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ)

- Очекујем дводневну посјету Вучића Републикој Српској. Први пут Српска ће званично обиљежити Дан државности. Имаћемо два јарбола висине 25 метара, на једном ће бити застава Србије, а на другом застава Републике Српске и то ће остати као симбол када смо кренули у заједничку иницијативу прославе Дана државности - истакао је Додик.

Сретење - Дан државности Републике Србије и Дан државности Републике Српске обиљежиће се низом пригодних манифестација у Републици Српској и Србији.

Заједнички празник државности Србије и Српске записан је у Декларацији на Свесрпском сабору.