Амиџић: Најважније почети доносити неопходне одлуке
Амиџић је рекао да ЕУ дефинише неке принципе који подразумијевају рационалност и ефикасност приликом пословања, оцијенивши да свако друштво које се тако понаша остварује добре економске параметре и показатеље.
Он је навео да су то стандарди које се морају достићи да се иде даље, али је то теже учинити у БиХ јер кад је у питању План раста постоји сагласност партнера на нивоу БиХ, али унутар бошњачког корпуса су то искористили да направе политички причу.
Према његовим ријечима, због тога се стандарди које треба достићи не могу преточити на папир, одређена законска рјешења и чека се расплет унутар Федерације БиХ и траже се одређена рјешења како би се превазишла да блокада.
Он је поновио и да ће главни преговарач бити из реда српског народа, те додао да су на посљедњој сједници Савјета министара одобрени неки пројекти, а реализују се и на простору Републике Српске, као и ФБиХ.
Када је ријеч о договорима, Амиџић је рекао да се не може бити сигуран да ће се испоштовати будући да из ФБиХ имају три партнера, као и хрватску страну, јер то није једноставно с обзиром на то да су у питању крупна политичка и економска питања.
- Дешавало се у прошлости, али нисмо одустали од разговора - рекао је Амиџић за АТВ.
Он је навео да је Република Српска једна адреса и подразумијева да ће се постигнути договор испоштовати.
Говорећи о рјешењу смјештајних капацитета Управе за индиректно опорезивање БиХ, Амиџић је оцијенио да је добро да поједине инстиуције буду смјештене у Бањалуци.
Он је навео да не види проблем зашто неко то проблематизује ако ће један такав објекат бити у Бањалуци, а Републику Српску неће коштати 100 милиона КМ, већ ће грађани за 19.000 квадрата платити 20 милиона КМ.
Република Српска, напоменуо је, то плаћа 35 одсто, а ФБиХ 65 одсто.
- Нико из опозиције то не жели да коментарише на такав начин или би можда било боље да се тај објекат купио у Бихаћу, Вогошћи, Ливну - рекао је Амиџић.