latinica  ћирилица
08/11/2024 |  14:31 ⇒ 17:30 | Аутор: РТРС

Мићин: Академик Фурсов оголио ултраглобалисте (ВИДЕО)

Руски академик Андреј Фурсов у новом броју часописа "Аргументи" огољује ултраглобалисте, нову структуру људи који се на путу богаћења и отимања ослањају на високу технологију, попут вјештачке интелигенције, фиктивне финансије и стварање неколико мегакорпорација које би владале свијетом, рекао је професор Саша Мићин.
Аргументи - Фото: РТРС
АргументиФото: РТРС

Мићин је истакао да Фурсов кандидује нови термин "ултраглобалисти" за људе који пропагирају идеју непостојања држава, укидање граница, те појашњава читав један нови социолошки феномен прекрајања људског друштва.

- Руски аутори немају пролаз у западним медијима управо због истина које износе и јер је поражавајућа за ултраглобалистички свијет - рекао је Мићин на промоцији новог броја часописа "Аргументи" у Бањалуци.

У овом броју је објављен и текст професора Стеве Пашалића о демографским процесима и друштвеном развоју Републике Српске у којем је, између осталог, акцент стављен на интензивну емиграцију која доводи до недостатка радне снаге, а што утиче на стварање економских неравнотежа.

- Управо демографски процеси стварају, односно ограничавају друштвени развој Српске, али и економски рад или пад - оцијенио је Пашалић.

Аутор "Аргумената" Милан Љебојевић рекао је да је ово 52. издање часописа за друштвена и политичка питања који аргументано већ 18 година анализира друштвене и политиче прилике у Српској, БиХ, региону и свијету.

Он је навео да часопис од првог броја даје правце развоја кроз квалитетне текстове, попут текстова Његове светости патријарха српског Порфирија, предсједника Републике Српске и Србије Милорада Додика и Александра Вучића и стручњака из разних области, који се могу прочитати у новом издању.

Технички уредник "Аргумената" Крсто Грујић напоменуо је да часопис има своје електронско издање на страници "аргументи.инфо", истакавши да сви заинтересовани могу да пошаљу текстове и кандидују своје радове за објаву.

Грујић је рекао да се у електронској архиви могу пронаћи текстови објављени прије много година, те да се може уочити да су, упркос временској дистанци, актуелни и данас.