14/10/2024 |  22:50 ⇒ 22:52 | Аутор: Агенције

Фудбалери БиХ поражени од Мађарске

Фудбалска репрезентација БиХ поражена је у Зеници резултатом 2:0 од селекције Мађарске у једном од кључних мечева за опстанак у рангу најбољих тимова Лиге нација.
Фудбал   (Илустрација: РТРС) -
Фудбал (Илустрација: РТРС)

Почетак утакмице најављивао је добар резултат за Змајеве. Већ у 30. секунди Јусуф Газибеговић је искористио грешку одбране гостију, али је шутирао поред гола.

Услиједила су два добра покушаја Мађара, а онда и најбоља акција за БиХ на утакмици.

Хајрадиновић је у 14. минути оставио сјајну повратну лопту за Бењамина Тахировића, али његов шут одлази поред стативе Мађара.

Након те двије шансе за БиХ, гости су се разиграли и показали да су у Зеницу дошли по три бода.

Покушавали су Болла и Варга за госте, али је њихове ударце укротио голман Васиљ.

Када се у финишу првог полувремена смирила ситуација на терену, БиХ је примила гол у најгорем могућем тренутку.

Золтан Нагy је гурнуо сјајну лопту за Доминика Зобозлаија, а везњак Ливерпула из окрета погађа мрежу БиХ.

До одласка на одмор Џеко је могао поравнати резултат, али је био непрецизан након ударца у судијској надокнади.

Шутирао је преко гола, а полувријеме је завршено резултатом 1:0 за госте.

Друго полувријеме није могло горе почети по Змајеве.

Дебитант Омеровић, који је ушао у игру на полувремену, скривио је једанаестерац након само пет минута дебија, а Зобозлаи је други пут матирао бх. голмана.

У наредном нападу БиХ се могла вратити у игру. Џеко је остао сам пред голом Мађара, али је његов ударац главом дивно одбранио Дибуз.

БиХ је сада посљедња на табели са само једним бодом, док су Мађари скочили на пет бодова и сигурни су на трећем мјесту.

Змајевима су преостали дуели против Холандије и Њемачке, а ту би им требале двије побједе за опстанак у елити Лиге нација.

У наредном дуелу БиХ гостује Њемачкој 16. новембра.