01/09/2024 |  08:06 | Аутор: СРНА

Ангелина Топић освојила злато на Свјетском првенству у Перуу

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је златну медаљу на јуниорском Свјетском првенству у Перуу у дисциплини скок увис.
Ангелина Топић (Фото: EPA-EFE/ROBERT PERRY) -
Ангелина Топић (Фото: EPA-EFE/ROBERT PERRY)

Ангелина је била без конкуренције у борби за злато и једина прескочила летвицу постављену на 1,91 метар.

Топићева је сада објединила титуле европске и свјетске првакиње до 20 година, пренио је РТС.

Претходно је већ носила епитет најбоље европске скакачице увис у категорији до 18 година.

Наступ Ангелине Топић у Лими био је неизвјестан због недавне повреде коју је доживјела у квалификацијама на Олимпијским играма у Паризу, али за непуне четири недјеље успјела је да опорави скочни згоб.

Сребрну медаљу освојила је Изабел Луисон из Аустралије, а бронзану Кармен Брус из Естоније.

У Перуу је од 27. до 31. августа трајало Свјетско првенство за атлетичаре до 20 година, а репрезентацију Србије представљало је 13 јуниорки и четири јуниора.