29/08/2024 |  21:14 ⇒ 21:24 | Аутор: ТАНЈУГ

Српска атлетичарка Ангелина Топић у финалу јуниорског Свјетског првенства у Лими

Српска атлетичарка Ангелина Топић пласирала се вечерас у финале скока увис на Свјетском јуниорском првенству (У20) у Лими.
Ангелина Топић (Фото: EPA-EFE/ROBERT PERRY) -
Ангелина Топић (Фото: EPA-EFE/ROBERT PERRY)

Топић је остварила пласман у финале пошто је у квалификацијама прескочила 1,83 метра.

Финале је на програму 31. августа од 23.25 часова по централноевропском времену.

Пласман у финале СП у дисциплини скок удаљ изборио је млади српски атлетичар Лука Бошковић, који је у квалификацијама остварио резултат од 7,68 метара. Финале у овој дисциплини на програму је 31. августа од 00.20 часова.

Млади српски атлетичар Бојан Новаковић пласирао се у полуфинале трке на 110 метара са препонама. Он је у квалификацијама изједначио јуниорски рекорд Србије, пошто је 110 метара претрчао за 13,69 секунди. Полуфинале је на програму у петак.

Лена Милинковић и Теодора Голубовић нису успеле да се пласирају у полуфинале у дисциплини 100 метара са препонама. Голубовић је у квалификацијама заузела 50. место, док је Милинковић била 55.

Млади српски атлетичар Милош Нисић завршио је учешће на СП у квалификацијама трке на 200 метара. Он је у својој квалификационој групи заузео четврто мјесто временом 21,87 секунди и није успио да се пласира у полуфинале СП.