29/08/2024 |  20:17 ⇒ 23:22 | Аутор: РТРС

Борац води у продужетку; На прагу велике сензације! (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалери Борца играју реванш меч квалификација за Лигу Европе против шампиона Мађарске, Ференцвароша.
Борац - Ференцварош - Фото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Борац - ФеренцварошФото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

107. минут - Још 15 минута наде и стрепње. Борац има велики резултат, али Мађари иду на све или ништа.

Крај првог продужетка. Мајерс! Након корнера, у великој гужви из петерца послао је лопту у гол Мађара за 1:0.

98. минут - Коди шутира са 12-13 метара након велике гужве пред голом Борца, али голман Манојловић је сјајан.

94. минут - Вуковић мијења повријеђеног Лукића у тиму Борца.

Крај регуларног дијела утакмице, гледаћемо продужетке.

90. минут - Пет минута судијске надокнаде у Бањалуци.

89. минут - Голман Манојловић хвата лопту након велике гужве у петерцу Борца. Остаје 0:0.

88. минут - Притисак Ференцвароша у финишу сусрета. Борац се добро брани.

86. минут - Пихлер и Квржић су замијенили Скорупа и Вукчевића код Борца. На другој страни је Б. Варга у игри умјесто Пешића.

83. минут - Бен шутира преко гола Борца. Чини се да је лопта некога и закачила па ће Мађари имати корнер.

75. минут - Хреља мијења Кулашина у саставу Борца.

73. минут - Опасан напад Борца. Кулашин је убацио с десне стране, а била је та лопта за мало прејака за Лукића, који није стигао да је скрене у гол.

71. минут - Прилика за Ференцварош. Пала је лопта у петерцу након убачаја из корнера, али пожртвованим реакцијама играчи Борца спашавају свој гол.

69. минут - Кадy мијења Траореа у тиму Ференцвароша.

65. минут - Лош покушај Савића завршава у рукама голмана Дибусза.

64. минут - Умјесто Срећковића у игри за Борац је Чавић.

60. минут - Прошло је сат времена игре и гледамо велику борбу два равноправна тима.

54. минут - Извео је Борац корнер. Херера је убацио на прву стативу али без опасности за госте.

50. минут - Нови опасан напад Ференцвароша, који је одлучније ушао у наставак, али успјела је одбрана Борца да добро реагује и спаси свој гол.

49. минут - Прилика за Ференцварош. Пешић је након убачаја дочекао лопту на другој стативи, али главом је шаље преко гола Борца.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

45. минут - Добрих 45. минута за Борац. Завршено је прво полувријеме на Градском стадиону у Бањалуци.

42. минут - Мисиђан је зарадио жути картон јер је прекинуо опасан напад Борца. Раније је пожутио и Маига.

41. минут - Изблокиран је ударац Кулашина. Борац је потпуно равноправан ривал Ференцварошу, баш као и у првом мечу у Мађарској.

37. минут - Опасан напад Борца. Савић је повукао контру, прослиједио лопту на лијеву страну до Срећковића, али његов убачај ипак не проналази Лукића на петерцу и пропала је добра прилика за првака црвено-плаве.

36. минут - Траоре пролази кроз одбрану Борца и шутира, али лопта ипак иде високо преко гола.

28. минут - Херера је испробао свој ударац из даљине, али и он је лопту послао право у Дибусза.

26. минут - Кулашин је упутио опасан приземан центаршут на петерац гостију, али Кнестер отклања опасност.

25. минут - Борац се полако ослобађа почетног притиска Ференцвароша. Извели су сада Бањалучани и корнер, али ипак није било проблема за голмана гостију.

17. минут - Коначно је Борац запријетио гостима. Срећковић шутира с 25 метара, али иде лопта право у руке голмана Дибусза.

11. минут - Пешић још једном покушава шутем из даљине, који иде поред стативе. Опаснији су Мађари на отварању утакмице.

8. минут - Први жути картон на мечу. Маига (Ференцварош) је први играч који је вечерас пожутио.

5. минут - Пешић снажно шутира са 25 метара, а лопта завршава поред стативе гола Бањалучана.

4. минут - Гостујући фудбалери су извели први корнер на утакмици, али није било опасности по гол Борца.

1. минут - Почела је утакмица на Градском стадиону у Бањалуци.

20:55 - Најватреније присталице Борца одлично расположене.

20:50 - На трибинама Градског стадиона у Бањалуци налази се и предсједник Републике Српске Милорад Додик, који у друштву првог човјека Фудбалског савеза БиХ Вице Зељковића бодри Борац.

20:45 - Сјајна атмосфера на Градском стадиону у Бањалуци.

20:30 - Пола часа до почетка утакмице трибине су готово попуњене.

20:20 - Играчи се загријавају прије почетка утакмице Борац - Ференцварош.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Познати су и састави за овај дуел:

БОРАЦ: Манојловић, Ерера, Каролина, Мајерс, Вукчевић, Граховац, Скоруп, Кулашин, Савић, Срећковић, Лукић. Тренер: Младен Жижовић.

Ференцварош: Дибус, Макрекис, Сисе, Кнестер, Рамирез, Абу Фани, Роменс, Маига, Мисиђан, Траоре, Пешић. Тренер: Паскал Јансен.

Меч на Градском стадиону судиће Ерик Ламбрехтс из Белгије.