Српски језик у школама у Гламочу након готово три деценије
- Од формирања нове Владе Ливањског кантона, у коју је ушао и СНСД, поред свих разговора и активности, паралелно смо водили преговоре и о коначном увођењу српског језика и националне групе предмета у Гламочу, што је начелник Гламоча Небојша Радивојша и сматрао приоритетним питањем - рекао је Броћета.
Он је истакао да је сувишно говорити о томе колико су српска дјеца оштећена и колику су неправду трпјела, јер, нажалост, до сада није било разумијевања, иако је то уставна одредба.
- Никад није касно да се десе праве ствари, јер је матерњи језик нешто најбитније за један народ - истакао је Броћета.
Он је изразио захвалност министру правосуђа и управе Ливањског кантона Александру Родићу који је, користећи своју позицију и овлаштења, стварао добар основ за разумијевање кантоналне Владе и ресорног министарства.
- Ово је заиста велики дан за наш народ у Гламочу и искрено се надам да ће се добра сарадња и обострано разумијевање и наставити, а све с циљем стварања бољих услова за живот како остала два народа, тако и повратника српске националности - нагласио је Броћета.
Министар правосуђа и управе Владе Ливањског кантона Александар Родић рекао је Срни да је константним настојањима и преговорима, заједно са колегама из посланичког клупа СНСД-а, успио наићи на пружену руку хрватске стране и коначно омогућити српској дјеци у Гламочу оно што им припада према уставу.
Вијест о увођењу српског језика у школе у Гламочу Срни је потврдио и ресорни министар Анте Тадић.