15/08/2024 |  20:31 ⇒ 23:42 | Аутор: РТРС

Петнаест минута од Борчеве историје (ФОТО)

Фудбалери Борца на Градском стадиону у Бањалуци дочекују екипу Ки Клаксвик у оквиру реванш сусрета 3. преткола Лиге Европе.
Утакмица Борац - Ки Клаксвик - Фото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Утакмица Борац - Ки КлаксвикФото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

113. минут - Нема никакве игре, нити прилика. То је оно што одговара Борцу.

Почео је други продужетак.

Крај првог продужетка.

104. минут - Одличан трк Кулашина, али је успио изборити само корнер.

98. минут - Клаксвик је сада преузео контролу игре, али прилика нема. Бацили су све карте у напад.

92. минут - Барт Мајерс погађа главом за вођство Борца резултатом 3:1. Ово је резултат који води Бањалучане у групну фазу.

91. минут - Почео је први продужетак.

Крај регуларног дијела, гледаћемо продужетке.

90. минут - Седам минута надокнаде.

87. минут - Борац напада у финишу и жели гол за пласман даље. Овај резултат води нас у продужетке.

82. минут - Стефан Савић фантастичним голом враћа Борац у игру. Резултат је 2:1.

Хасукић је петом оставио повратну лопту, а Савић дивно погађа ударцем ван казненог простора.

74. минут - Јенсен поново прави двије сјајне одбране. Прво након ударца Савића с дистанце, а онда и након ударца Јовића из петерца.

69. минут - Фантастична одбране Јенсена. Данац спашава прво шут Каролине, а онда у наставку напада и ударац Борца из петерца.

65. минут - Борац силовито напада, али нема великих прилика. Очигледно ће Бањалучани све карте бацити у напад јер више немају шта чекати.

53. минут - ВАР поништио погодак Борца. Срећковић је постигао други гол за Бањалучане, заставица је остала доле, али је ВАР процијенио да је била офсајд позиција и нема вођства.

50. минут - Фарани су поравнали након корнера, а Дени Павловић је стријелац за Клаксвик.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

45 + 3. минут - Завршено је прво полувријеме. Борац води 1:0 сјајним поготком Срећковића од 17. минута.

45. минут - Судија је донио одлуку да се утакмица продужи за још три минута.

43. минут - Граховац у одличној прилици, али је његов ударац с врха петерца скренуо у корнер.

38. минут - Гости су све опаснији. Ипак, Борац има резултат који је прижељкивао прије почетка утакмице.

31. минут - Велика шанса за Борац. Лукић је дочекао центаршут с десне стране и усамљен с врха петерца главом шутира поред гола Клаксвика.

30. минут - Пола часа игре је протекло. Борац након примљеног гола оријентисан искључиво на дефанзиву, док је лопта у овим тренуцима у потпуности код гостију са Фарских Острва.

23. минут - Прва добра шанса за госте. Бернтсон је покушао главом након корнера, али је лопта отишла неколико метара од гола Борца.

17. минут - Борац води резултатом 1:0, а веома лијеп гол након корнера погађа Срећковић.

Домаћи тим је извео кратки корнер, а уиграну комбинацију одличним шутем завршава крилни нападач бањалучког клуба резантним ударцем у "малу" мрежу.

16. минут - Велика шанса за Борац. Јово Лукић шутира с врха шеснаестерца, али изблокирано је у корнер.

13. минут - Нема великих шанси. Клаксвик се сада опустио и ослободио притиска Борца којег смо имали на старту.

8. минут - Чавић је најактивнији играч Борца на старту. Сада је покушао с врха шеснаестерца, али лопта одлази високо преко гола Фарана.

5. минут - Иницијатива Борца на старту али без шанси.

2. минут - Прва пријетња по гол Фарана био је убачај Чавића, али је голман Клаксвика ухватио лопту која је ишла у оквир гола.

1. минут - Почео је сусрет на Градском стадиону!Срећно Борцу!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пулени Младена Жижовића су у првом сусрету овог преткола прије седам дана у Торшавну поражени резултатом 2:1.

У случају побједе и пласмана у плеј оф Лиге Европе, Бањалучани ће имати осигуран макар наступ у групној фази Лиге Конференција, што је највећи успјех овог клуба икада.

Утакмици на Градском стадиону у Бањалуци присуствује и предсједник Републике Српске Милорад Додик.

Саставни за вечерашњи сусрет:

БОРАЦ: Шишковиски, Квржић, Мејерс, Каролина, Вучковић, Граховац, Скоруп, Хреља, Чавић, Срећковић, Лукић. Тренер: Младен Жижовић

КИ КЛАКСВИК: Јенсен, Фаеро, Јамбере, Бернсон, Да Силва, Јенсен, Хансон, Даниелсон,Фредериксберг, Клетскард, Одемарксбакен. Тренер: Еспен Хауг.

Бугарин дијели правду

Георги Кабаков, биће главни судија утакмице, а помоћни арбитри његови сународници Мартин Маргаритов и Дијан Валков.

У ВАР соби се налазе Георги Гинчев и Драгомир Драганов, сви из Бугарске.