13/08/2024 |  15:35 ⇒ 15:38 | Аутор: sputniknews.com

Рубљов послије највеће побједе испустио титулу (ВИДЕО)

Андреј Рубљов, руски тенисер, поражен је у финалу мастерса у Монтреалу од Алексеја Попирина, аустралијског тенисера руског поријекла, резултатом 6:2, 6:4.
Александар Рубљов (Фото: EPA-EFE/WILL OLIVER) -
Александар Рубљов (Фото: EPA-EFE/WILL OLIVER)

Фантастичан турнир иза себе има Андреј Рубљов који није успио да га крунише и титулом.

Далеко је руски тенисер био од свог најбољег издања у борби за трофеј јер је претходно имао неколико тешких мечева, а у четвртфиналу је побиједио и Јаника Синера, тренутно првог тенисера свијета.

У финалу се за све питао Попирин који је направио брејк одмах у првом гему. Имао је Рубљов прилику да узврати, али након што је није искористио противник је то казнио новим брејком.

Усљедила је нова пропуштена шанса руског тенисера и било је јасно да ће тај сет припасти играчу из Аустралије.

На идентичан начин почео је и други сет, поново је Андреј поклонио свој сервис гем, али је овога пута успио да узврати. Међутим нерешен резултат није дуго остао на снази јер је у седмом гему Попирин направио нови брејк који му је потом донео победу.

Било је ово треће финале за Рубљова ове сезоне у којој је освојио двије титуле.

Имао је у два наврата низ пораза, али је одлично што је увијек проналазио пут да изађе из кризе као што је и овога пута био случај.

Финале мастерса сигурно је добра увертира за предстојећи УС Опен.