11/08/2024 |  13:51 ⇒ 15:07 | Аутор: РТРС

Ватерполисти Србије воде против Хрватске и грабе ка злату

Ватерполисти Србије играју финале на Олимпијским играма у Паризу против селекције Хрватске.
Ватерполо Србија (фото: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/) -
Ватерполо Србија (фото: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/)

Посљедња четвртина, Србија - Хрватска 12:9. Велики Никола Дедовић, концентрисан и увијек на висини задатка.

Посљедња четвртина, Србија - Хрватска 11:9. Кренули су Хрвати брзо, Јосип Врлић је искористио тренутак непажње.

Трећа четвртина, Србија - Хрватска 11:8.

Харков је узвратио, одличним и прецизним ударцем је постигао осми гол за Хрватску.

Мандићев пројектил за Србија-Хрватска 11:7.

Душан Мандић, вансеријски ватерполиста је постигао диван гол. Изронио је и упутио готово небрањив ударац у лијеви угао гола Хрватске

Трећа четвртина, Србија - Хрватска 10:7. Искусни Јоковић је пронашао празан простор и постигао погодак.

Трећа четвртина, Србија - Хрватска 10:6.

Радомир Драшовић је демонстрирао умијеће, лопта му је испала, али је испливао и потом закуцао лопту.

Храбро игра Србија, паметно и веома организовано.

Трећа четвртина, Србија - Хрватска 9:6.

Маринић Крагић је постигао гол са лијевог крила, добила је на дубини и стамени ватерполита Хрватске је постигао гол.

Трећа четвртина, Србија - Хрватска 9:5.

Фактор изненађења, Виктор Рашовић је одлично конципирао игру, направио простор и упутио ударац који је завршио у мрежи ривала.

Завршено је прво полувријеме финалног меча Србија - Хрватска. "Делфини" бољом игром на одмор одлазе резултатом 8:5.

Друга четвртина, Србија - Хрватска 8:5.

Одбојка у базену, сјајна акција Србије коју је реализовао Дедовић. Додавања испред гола Хрватске, а потом и гол.

Друга четвртина, Србија - Хрватска 7:5.

Маринић Крагић је солирао, узео је лопту и шутирао ка голу Филиповића, снажан шут је завршио у мрежи Србије.

Друга четвртина, Србија - Хрватска 7:4

Уз мало среће Хрвати су послије неуспјелог напада дошли до лопте, тачније дошла је до Фатовића који је био неумољив.

Друга четвртина, Србија - Хрватска 7:3.

Два човјека више је имала Србија и без журбе је реализовала овај напад.

Страхиња Рашовић је одличним ударцем с лијеве стране постигао гол. Игра Србија, игра за медаљу.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Састав селектора Србије, Уроша Стевановића чине Радослав Филиповић, Владимир Мишовић, Душан Мандић, Виктор Рашовић, Никола Дедовић, Никола Јакшић, Сава Ранђеловић, Радомир Драшовић, Петар Јакшић, Страхиња Рашовић, Милош Ћук, Немања Вицо, Немања Убовић.

У саставу репрезентације Хрватске, на чијем је челу Ивица Туцак, су: Марко Бијач, Рино Бурић, Лорен Фатовић, Лука Лончар, Маро Јоковић, Лука Бурић, Анте Вукићевић, Марко Жувела, Јерко Маринић Крагић, Јосип Врлић, Матиас Биљака, Константин Харков, Тони Попадић.

Борис Маргета из Словеније и Микил Цварт из Холандије дијелиће правду на овој утакмици.

Србија и Хрватска су на Олимпијским играма били ривали три пута. Два пута у групи, у Пекингу и Токију је славила Хрватска док је најважнији меч - финале Олимпијских игара 2016. добила Србија.

Србија је до сада освојила двије златне и двије бронзане медаље, док Хрватска има једно злато и два сребра на Олимпијским играма.