09/07/2024 |  22:56 ⇒ 10/07/2024 | 07:07 | Аутор: РТРС

Шпанија у великом финалу ЕП (ФОТО)

Фудбалери Шпаније први су финалисти Европског првенства у Њемачкој.
Утакмица, Шпанија - Француска (фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN) -
Утакмица, Шпанија - Француска (фото: EPA-EFE/CLEMENS BILAN)

"Црвена фурија" је на препуној Минхенској арени, након великог преокрета, савладала селекцију Француске резултатом 2:1 (2:1).

Французе је у вођство довео Рандал Коло Муани у 9. минути утакмице. Након лоше реакција Хесуса Наваса и Лапорта Француска је дошла у предност.

У 21. минуту - гол за Шпанију. Стријелац је био Ламин Јамал. Изједначење 1:1.

Утакмица, Шпанија - Француска (фото: EPA-EFE/MOHAMED MESSARA)

Јамал је најмлађи играч који је постигао гол на Европском првенству.

Сјајан погодак са двадесетак метара удаљености од гола, лопта је ударила у лијеву стативу. Неки навијачи иза гола нису могли да вјерују шта су видјели.

И онда потпуни преокрет Шпаније у 25. минуту. Жил Кунде постигао је аутогол и Шпанија је повела са 2:1.

Олмо је послије пријема и након одбијене лопте показао фудбалско мајсторство, дошао је до прилике да упути ударац ка голу ривала, а на том путу нашао се Жил Кунде који је лопту спровео у своју мрежу.

Сутра навече, од 21 час на програму је друго полуфинале, у којем се састају репрезентације Енглеске и Холандије.

Велико финале заказано је за недјељу, 14. јули од 21 час на Олимпијском стадиону у Берелину, а остаје да видимо ко ће бити противник "Црвеној фурији" за злато.