01/07/2024 |  17:55 ⇒ 19:52 | Аутор: РТРС

Вертонген помогао Француској да поведе (ФОТО)

Селекције Француске и Белгије у Диселдорфу играју утакмицу осмине финала Европског првенства.
Француска - Белгија (Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI) -
Француска - Белгија (Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI)

85. минут - гол Муанија, Француска води.

Француски фудбалер погодио је гол Кастелса уз помоћ Вертонгена.

Коло Муани је добио лопту од Натеа, успио је да се окрене и шутне ка голу, лопта је погодила Вертонгена и промијенила своју путању.

83. минут - Де Брујне намучио Мењана.

Белгија ријетко долази у шансу, али је била конкретнија.

Најбољи фудбалер Белгије шутирао је са ивице шеснаестерца, лопта је ишла у мрежу, али је Мењан успио да сачува свој гол.

76. минут - Вертонген добио картон.

Вертонген је зарадио жути картон због неспортског старта, због приговора је уписан и Тедеско.

71. минут - Лукаку пропустио најбољу прилику Белгије - 0:0.

Лукаку је послије акције у шеснаестерцу шутирао ка голу Мањана, али је голман Милана био сигуран.

69. минут - Поново Чуамени и поново преко гола.

Пети шут Чуаменија ка голу Белгије. Свих пет је прошло поред или преко гола.

Гризман је примио лопту на ивици шеснаестерца одложио, али је фудбалер Реал Мадрида није захватио онако како је желио.

63. минут - Прва измјена и код Белгијанаца.

Мангала мијења Луиса Опенду којег нисам ни примјетио на терену. Јако лоша партија фудбалера Лајпцига.

62. минут - Прва измјена на мечу. Рендал Коло Муани мијења Маркуса Тирама у селекцији француске.

60. минут - Вјероватно најлошији меч од почетка шампионата.

54. минут - Ембапе пробао, без промјене резултата још увијек.

Оставио је Рабио Ембапеу лопту на четрдесетак метара.

Експлозивни фудбалер је прешао тројицу фудбалера Белгије, упутио је шут, али је лопта отишла преко гола Кастелса.

49. минут - Кастелс сачувао Белгијанце (0:0).

Поново је Чуамени шутирао, лопта је овога пута упркос контакта са Фасом ишла у гол, али је Кастелс успио да је скрене у корнер.

46. минут - Почело је друго полувријеме.

45+1 минут - Завршено је прво полувријеме. Резултат након првих 45 минута меча је 0:0.

37. минут - Кастелс опрезан (0:0).

Тео Ернандез је пробио по лијевом боку и послао оштру лопту по земљи у петерац, али је Кастелс успио да пресјече лопту.

34. минут - Прва велика прилика за Французе, Тирам поред гола.

Кунде је пробио по десној страни, успио је да центрира на петерац гдје је Тирам био највиши у скоку, али је закуцао лопту поред гола.

Француска - Белгија (Фото: EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL)

25. минут - Дебрујне покушао да изненади, Мењан сигуран. Покушао је директним ударцем ка голу, лопта је падала, голман француске селекције је био заклоњен али је успио да интервенише јер му је лопта ишла у ноге.

25. минут - Уписан и Рабио. Још један картон за Французе. Рабио је оштро оборио Докуа и пропустиће наредни меч.

24. минут -  Фудбалер Атлетико Мадрида Антоан Гризман добио је жути картон због оштрог старта.

15. минут - Чуамени због приговора уписан, Гризман је шутирао ка голу, а лопта је на путањи ка голу закачила Онану послије чега је изашла ван терена.

Судија то није видио па је досуђен голаут.

Чуамени се побунио, па је због тога зарадио јавну опомену јер само капитени смију да приговарају судијама.

14. минут - Први корнер за Француску. Лопта је завршила у корнеру од којег Француска није профитирала.

5. минут - Без иницијативе на терену. И Француска и Блегија су упркос офанзивним поставама мечу приступиле опрезно.

Још нико није ни пришао противничком шеснаестерцу.

1. минут - Почела је утакмица. Французи су закотрљали лопту са центра.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Играчи "триколора" од којих се највише очекује

"Галски пијетлови" у тиму имају тројицу нападача који су међу четири најбоља стријелца у историји француске репрезентације.

Рекордер је ветеран Оливије Жиру, а Антоан Гризман и један од најбољих играча свијета Килијан Мбапе могли би већ у Њемачкој да надмаше другопласираног на вјечној листи - легендарног Тјерија Анрија.

Као да то није довољно, ту су и брзоноги Кингсли Коман, Интеров Маркус Тирам и двојица Мбапеових саиграча из Париза - Усман Дембеле и Рандал Коло Муани.

Кључни играчи белгијске генерације која губи сјај

Највише ће се поново очекивати од Кевина де Брујнеа. фудбалер Ситија један је од најбољих фудбалера на својој позицији.

Да га није било у групној фази да консолидује одбрану и напад, Белгија би вјероватно завршила учешће на турниру.

Навијачи Белгије (Фото: EPA/CHRISTOPHER NEUNDORF)

Стубови дефанзиве су Јан Вертонген и Аксел Витсел којима је ово вјероватно посљедње велико такмичење на којима учествују с обзиром да су ушли у позне играчке године.

У офанзиви ће се поново много очекивати од Жеремија Докуа и Ромелуа Лукакуа.

Доку је најталентованији фудбалер нове генерације у којој предводи Артура Вермирена, Јохана Бакајока и Луиса Опенду, док ће Лукаку како зна и умије имати задатак да се искупи за лоше партије које је пружао до сада.