

Милићки ловци устријелили шакала и лисицу

Главни лововођа у Удружењу "Комић" Синиша Алексић рекао је да су задовољни уловом, јер су уловили штеточине које су угрожавале домаћинства.
Он је навео да је данас задовољан иако очекују да улове вука и да их неутралишу са овог простора.
- Данас смо добро прошли, биће још лова и улова. Битно нам је да смо успјели да омасовимо ову акцију и да је добро дружење и велико пријатељство међу ловцима - навео је Алексић.
Ловац Миле Шаргић рекао је да је данас уловио шакала, који је штеточина, иако се сваки ловац нада да ће да улови вука.
Међу ловцима је био и премијер Републике Српске Радован Вишковић, који је у својству предсједника Удружења "Комић" поздравио ловце пред полазак у хајку и пожелио им добар поглед.
Вишковић је рекао да су ишли у лов и на шакала, који се појавио у ловиштима и није ништа мањи штеточина од вука.
Ловци су након данашњег лова наставили дружење уз ручак.
Удружење ловаца "Комић" из Милића данас је хајком на вука званично отворило овогодишњу сезону лова.