29/09/2023 |  07:54 | Аутор: РТС

Проблеми за Муриња, убједљива Ђенова нанијела трећи пораз Роми

Фудбалери Ђенове су на домаћем терену савладали Рому са 4:1, у утакмици шестог кола италијанске Серије А.
Мурињо (Фото: EPA-EFE/LUCA ZENNARO) -
Мурињо (Фото: EPA-EFE/LUCA ZENNARO)

Алберт Гудмундсон је довео Ђенову у вођство већ у петом минут. Изједначио је Брајан Кристанте у 22, али је домаћем тиму предност вратио Матео Ретеги у 45. минуту.

Мортен Торсби је повисио на 3:1 у 74. минуту, а коначан резултат поставио је Жуниор Месијас у 81. минуту.

Екипа Ђенове уписала је другу побједу од почетка шампионата и смјестила се на 11. мјесто на табели са седам бодова, док је Рома на 16. позицији са два бода мање.

Ђенова ће у седмом колу Серије А гостовати Удинезеу, док ће Рома дочекати Фросиноне, који је са Фјорентином одиграо 1:1

"Виола" је до вођства дошла поготком Николаса Гонсалеса у 19. минуту, а изједначење Фросинонеу донио је Матијас Суле у 70. минуту.

Тим из Фиренце је седми на табели са 11 бодова, док је Фросиноне осми са два бода мање.

У другом мечу одиграном у термину од 18.30, Монца и Болоња су одиграле без голова. Болоња је на 12. позицији са седам бодова, док Монца има бод мање и налази се на 14. позицији.