Љекари Српске и Србије након компликоване операције: И најтеже ствари могуће уз добру сарадњу (ВИДЕО)
- Универзитетско клинички центар Републике Српске је сада комплетан, подигли смо ниво здравствене услуге формирањем Клинике за кардиохирургију - рекао је Шобот.
Шобот је навео да је на Клиници за кардиохирургију извршено 300 успјешних операција на које су поносни.
- Ово је изузетно одговоран и тежак посао, мотивација је кад спасите млад људски живот. Ово нам даје снагу и мотив да наставимо даље да радимо - истакао је Шобот.
Шобот наводи да без сарадње са колегама из Србије кардиохирургија данас не би ни постојала.
- Годинама учимо од њих и сарађујемо са њима и без Института за кардиоваскуларне болести "Дедиње" и Клинике за кардиохирургију Института за кардиоваскуларне болести "Дедиње" не би било ни кардиохирургије у Бањалуци. Заједно снмо се борили од самог почетка, од оснивања до набављања опреме и свега потребног како би бањалучка кардиохирургија била оваква каква данас јесте - закључио је Шобот.
Петар Вуковић, замјеник управника Клинике за кардиохирургију Института за кардиоваскуларне болести "Дедиње" навео је да је част и задовољство да са колегама из Бањалуке раде заједно.
- То је сада устаљена ствар гдје сарађујемо. УКЦ је једна озбиљна институција у којој се осјећамо као код своје куће. Видимо један велики напредак који ће у будућности бити још већи - рекао је Вуковић.
Кардиохирург Института за кардиоваскуларне болести "Дедиње" Београд, Миодраг Перић наводи да је све беспријекорно урађено на вријеме и да је на крају све било онако како су љекари очекивали.
- И најтеже ствари су могуће када постоји сарадња и добри међуљудски односи - навео је Перић и закључио да грађани Српске имају савршене љекаре на Универзитетско клиничком центру.
Подсјетимо, правовременом, компликованом операцијом тим љекара Универзитетског клиничког центра у Бањлуци је прије који дан спасио особу којој је напукла срчана преткомора.
Захват је био компликован и секунде су одлучивале о животу.