Кошарац: Бошњачке политичке структуре учествују у Шмитовој легализацији
- Зашто прихватају да нелегитимни странац, тачније узурпатор доноси прописе на основу којих се отварају сулуди судски процеси против институција које не желе да прихвате и признају одлуке нелегитимног странца? - упитао је он.
View this post on Instagram
Кошарац је указао да је видљиво да Шмит нема дозволу за рад у БиХ, те да се зна како пролазе људи који немају дозволу за рад.
- Било би логично да бошњачке структуре које партиципирају у власти на нивоу БиХ провјере да ли Шмит има дозволу за рад, као што би било логично да сви они који немају дозволу за рад, напусте БиХ - констататовао је он.
Кошарац је нагласио да Република Српска инсистира на томе да се сва рјешења доносе у складу са Уставом и Дејтоном, у договору два ентитета и три конститутивна народа, без страног интервенционизма.
- На том основу Српска увијек нуди рјешења. Ми имамо право да бранимо своје интересе кроз одлуке и закључке Народне скупштине Републике Српске - написао је Кошарац на Инстаграму.
Према његовим ријечима, политике конфликта нису политике Републике Српске, нити су истините приче да Српска нешто блокира или да је против.
- Рјешења која нудимо никада нису изван Анекса четири Дејтонског споразума, али то друга страна често чини. Када их упозоримо да они крше Устав и Дејтон, бошњака структура хорски прави кампању о томе да је Српска конфликтна, да нешто блокира, да није за сарадњу, да се Додик свађа и слично - закључио је Кошарац, реагујући на посљедње медијске иступе министра иностраних послова Елмедина Конаковића.
Ако им смета чињеница да Република Српска брани слово Дејтона, каже Кошарац, то је њихов проблем.
- Можда им је званична политика да са странцима руше Дејтон - рекао је Кошарац, који је и замјеник предсједавајуће Савјета министара.
Кошарац је додао да је за разлику од њих, политика Српске примјена изворног Дејтона и очување уставних капацитета Републике.
- Нажалост, код бошњачких политичара увијек постоји потреба да призивају интервенционизам међународне заједнице. Очекивао сам од "тројке" да буде политички зрела и да се одупре таквој пракси. Нажалост, нису се одрекли наратива СДА, па и даље траже помоћ странаца у елиминацији политичких неистомишњеника - нагласио је Кошарац.