Mинистарство правде упутиће Tурској ургенцију у вези са изручењем Mахмуљина
- У вези упита посланика Којића дајем вам конкретан одговор да нема тачног одговора с обзиром да то питање треба поставити надлежним институцијама Турске. Као што је познато Министарство правде је 28. фебруара ове године доставило молбу Суда БиХ за изручење именованог лица и нажалост до данас нисмо добили одговор - рекао је Буноза.
Којић је истакао да је неопходно да Министарство правде у Савјету министара што прије пошаље ургенцију јер је то превасходно у циљу задовољења првде за жртве и да начин на који је поступио Суд БиХ у овом случају треба да буде подвргнуто одређеној врсти контроле Министарства правде и Високог судског и тужилачког савјета.
- Имамо ситуцију у овом случају да је у малом дијелу задовољена правда изрицањем пресуде а у значајном дијелу није задовољена правда јер ратни злочинац није на извршавању казне - додао је Којић.
Којић је у посланичком питању подсјетио да је другостепеном пресудом од 28. априла 2022. године Махмуљин проглашен кривим у својству команданта Трећег корпуса тзв. Армије БиХ, подсјећајући да је осуђен на осам година затвора а није упућен на издржавање казне што је требало учинити с обзиром на суровост почињених злочина јер су одсјецане главе заробљеним цивилима и припадницима Војске Републике Српске на Озренско-возућком ратишту.
Крајем априла 2022. године Апелационо одјељење Суда БиХ осудило је Махмуљина на јединствену казну затвора од осам година за злочине почињене 1995. у Возући и Завидовићима.