08/04/2021 |  21:50 ⇒ 21:54 | Аутор: Б92

Убједљив пораз Звезде за крај Евролиге

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Албе у Берлину са 81:58 у посљедњем колу Евролиге.
Звезда поразом завршила Евролигу (@kkcrvenazvezda) - Фото: Тwitter
Звезда поразом завршила Евролигу (@kkcrvenazvezda)Фото: Тwitter

Њемачки тим је тако стигао и до друге побједе над српском екипом у елитном такмичењу ове сезоне.

Звезда је регуларни дио завршила на претпосљедњем мјесту са скором 10-24, док је Алба нешто боља, 15. је са учинком 12-22.

Алба је утакмицу преломила у финишу првог полувремена, а касније је само повећала вођство и на крају остварила убједљив тријумф.

Најбољи је био Пејтон Сива са 17 поена и седам асистенција. Фонтекио је додао 13, уз пет скокова, а Ериксон 12 поена.

Код Звезде најефикаснији је био Марко Симоновић са 12 поена. Двоцифрен је био још Џордан Лојд са 10 поена, осам је убацио Добрић, док су по седам постигли Давидовац и Ноко.

Гости су предност на овој утакмици имали само на почетку, када је у првом нападу Џордан Лојд погодио тројку.

Од тог тренутка Алба је преузела примат, и уз краткотрајне падове, само повећавала предност, која је на крају првог полувремена износила +19.

Звезда је резултат вратила на почетак крајем прве четвртине, међутим, други квартал је био јако, јако лош, а осам убачених поена довољно говори у прилог томе.

Средином друге четвртине, домаћи тим је стекао двоцифрено вођство, које је само увећавао, а истакли су се Сива и Фонтекио.

Звезда се мучила у првом дијелу, двоцифрен број изгубљених лопти, те само четири асистенције показују у коликој мјери је издање црвено-бијелих било блиједо.

Дејан Радоњић је на старту другог полувремена измијенио цијелу прву петорку и то је дјеловало као добар потез.

Ипак, већ средином треће четвртине, Алба је у потпуности преломила дуел и додатно повећала своју предност.