02/04/2021 |  20:00 ⇒ 21:19 | Аутор: РТРС

Борац преко Радника до позиције број 2

Фудбалери Борца савладали су као гости Радник из Бијељине (1:3) у мечу 24. кола м:тел Премијер лиге БиХ.
Фудбалски клуб Борац (фото:FK Borac) -
Фудбалски клуб Борац (фото:FK Borac)

Борац је у вођство дошао у 40. минуту поготком Зиљкића, а изједначење је донио Новаковић почетком другог полувремена. Ипак, Закарић у 59. минуту из казненог ударца поново доводи Борац у вођство (1:2), да би коначан резултат поставио грчки интернационалац Мораитис, својим првенцом у дресу "црвено-плавих".

Овим тријумфом Бањалучани су дошли у веома добру позицију, јер држе мјесто које гарантује излазак на међународну сцену, а чека их и полуфинале Купа БиХ, гдје се састају да федералним друголигашем Клисом.

Овим тријумфом Борац је поново други на табели са 44 бода, колико има и Широки Бријег, али и меч мање. Радник је на 10. позицији са 19 бодова, и налази се у опасној зони.

У првом мечу дана Младост и Зрињски одиграли су неријешено 1:1