24/02/2021 |  22:44 ⇒ 23:01 | Аутор: Б92

Реал једва славио у Бергаму

Фудбалери Реал Мадрида савладали су у Бергаму Аталанту са 1:0 у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.
Aталанта-Реал Мадрид (фото:fcbarcelonanoticias) -
Aталанта-Реал Мадрид (фото:fcbarcelonanoticias)

Најтрофејнија екипа у елитном такмичењу једва је успијела да искористи бројчану предност на терену, коју је имала готово читав меч.

Већ у 17. минуту домаћи су остали са десеторицом, када је Фројлер, као посљедњи играч, оборио Мендија, а судија Штилер му показао директан црвени картон.

Управо је Ферлан Менди био тај, који је у самом финишу, у 86. минуту, савладао Голинија и донео побиједу својој екипи.

Тони Крос је извео корнер, није центрирао, већ је само додао најближем до себе, Луки Модрићу.

Хрватски везњак је лопту проследио Мендију, а овај са двадесетак метара, слабијом десном ногом погодио мрежу тима из Бергама.

Реал је током читавог меча имао иницијативу, већи посјед, однос удараца ка голу ривала 16-2, али су до залихе пред реванш тешком муком дошли.

Фалило је стопостотних прилика, а најбоље су и то у првом полувремену пропустили Каземиро и Лука Модрић.

Реванш је на програму 16. марта у Мадриду.