24/02/2021 |  21:30 ⇒ 21:34 | Аутор: Б92

Меси водио Барсу до побједе

Фудбалери Барселоне савладали су на свом терену Елче са 3:0 у заосталој утакмици првог кола ЛаЛиге.

Блауграна је до тријумфа стигла прије свега захваљујући Лионелу Месију, који је постигао прва два гола на мечу, у 48. и 69. минуту.

Коначан резултат поставио је Ђорди Алба у 73. на асистенцију Мартина Брејтвајта.

Каталонци су до вођства могли да дођу и раније, већ у првом полувремену, међутим, Тринкао у два наврата није био прецизан.

Додуше, треба рећи и да је Елче најбољу шансу пропустио у петом минуту, када је Лукас Боје шутирао мало поред гола.

Већ на старту другог дијела Меси је прво дао гол за вођство, а онда нешто касније и за дуплирање истог.

Након поготка Брејтвајта, близу поготка био је и Антоан Гризман. У првој ситуацији је погодио пречку, а у другој шутирао поред гола.

Барселона је сада поново близу конкуренције из Мадрида. Од Реала има два бода мање, а од Атлетика пет, уз меч више.