24/01/2021 |  14:32 ⇒ 14:33 | Аутор: Б92

Јувентус лако сломио Михину Болоњу

Фудбалери Јувентуса су резултатом 2:0 савладали Болоњу у утакмици 19. кола италијанске Серије А.
Јувентус - Болоња (фото: twitter.com/juventusfcen) -
Јувентус - Болоња (фото: twitter.com/juventusfcen)

Јувентус можда не игра сезону какву смо сви очекивали, али сигурно је да нису дигли руке од трке за наслов шампиона Италије.

У 19. колу су на свом терену дочекали Болоњу, коју са клупе предводи српски стручњак Синиша Михајловић и без већих проблема су уписали нова три бода.

Иако је посјед лопте био готово једнак, Јувентус је са лоптом у ногама учинио доста више од Болоње. Имали су преко 20 шутева на гол противника, постигли су два гола и промашили неке крупне шансе.

Није дуго било потребно црно-бијелима да дођу до вођства, пошто је Артур већ у 15. минуту утакмице постигао водећи гол. Са тим резултатом се и отишло на "велики одмор", па је потом било потребно мало времена док Јувентус није потврдио тријумф.

То је учињено "тек" у 71. минуту, када је стрелац другог гола био млади Мекени. Лукаш Скорупски јесте примио два гола, али се голман Болоње истакао са неколико извандредних одбрана и био најбољи појединац свог тима.