Рајилић: Силоване Српкиње због застрашивања нису свједочиле
- Ове жене су требале да изађу и да свједоче на Суду БиХ, међутим, у мјестима која граниче са ФБиХ долазе људи из тог ентитета и пријете женама, које и данас у миру, али у страху не смију да изађу и свједоче јер нису заштићене од зликоваца који долазе из ФБиХ - истакла је Рајилићева.
Рајилићева је рекла да, осим за Возућу, постоје и други слични случајеви застрашивања српских жена које су преживјеле голготу да свједоче, јер Суд и Тужилаштво БиХ ништа не чине да их заштите.
Она је истакла да је Удружење жена жртава рата Републике Српске незадовољно казном Махмуљину, те да се нада да ће у другостепеној пресуди казна бити увећана бар још за два пута, иако би требало да му буде изречена доживотна казна затвора, ако већ не постоји смртна казна у БиХ.
- Суд БиХ овим по стоти пут потврђује да ради против српских жртава рата. Неприхватљиво је да се Махмуљин осуди на 10 година затвора, јер су силоване Српкиње у кампу муџахедина у Гостовићу, 30 српских села је спаљено, муџахедини су ритуално одсијецали српске главе на том подручју - рекла је Рајилићева Срни.
Она је рекла да Суд БиХ још једном показује да има двоструке аршине, јер су за много мање злочине Срби осуђивани на 15 и 20 година затвора.
Када је ријеч о злочинима над Србима, каже Рајилићева, "Бошњаци могу да раде шта хоће, нико им не може ништа, могу и лажно да свједоче".
Суд БиХ осудио је данас првостепеном пресудом команданта Трећег корпуса такозване Армије БиХ Сакиба Махмуљина на десет година затвора за злочине над заробљеним српским цивилима и војницима на подручју Завидовића и Возуће 1995. године.
Муџахедини из одреда "Ел муџахедин", пристигли из арапских и других исламских земаља, брутално су одсијецали главе српским војницима, а потом тјерали остале српске заробљенике да љубе одсјечене главе, о чему је снимљен и документарни Филм "Љуби брата".
Стручњаци за борбу против тероризма сматрају да се прва велика војна операција "Исламске државе", уз масовно ритуално одсијецање глава хришћанима, десила управо након паљења и рушења Возуће 1995. године. Деценијама послије су услиједили бројни терористички напади на тлу Европе.