13/01/2021 |  07:55 ⇒ 08:02 | Аутор: РТС

Денвер изгубио готово добијен меч против Бруклина (ВИДЕО)

Ни 18 поена предности на почетку треће четвртине није било довољно Нагетсима да избјегну пораз у Бруклину - 122:116.

Српски центар Никола Јокић стандарно добар (23-11-8), Кевин Дурент ипак бољи. Четири понеа Алексеја Покушевског у поразу Оклахоме од Сан Антонија.

Још једна добра партија Јокића и дабл-дабл (23 поена, 11 асистенција и осам скокова) остала је у сјенци пораза од екипе Кевина Дурента, који је меч завршио са 34 поена уз 9 скокова и 13 асистенција.

Изгледало је да ће Бруклин уписати трећи пораз за редом од како играју без Кајрија Ирвинга који је под суспензијом од четири утакмице јер је усликан на породичној забави без маске.

Нагетси су одлично отворили меч и на полувреме су отишли са 16 поена предности, 70:54.

Тада су се распуцали стрелци Бруклина и направили серију од 29:4 па се у посљедњу четвртину ушло са неријешеним резултатом, али је до краја домаћин био боље концентрисан и на крају је било 122:116 за Мрежице.

Брус Браун је са 16 поена одлично замијенио Ирвинга, док су код Нагетса поред Јокића добри били Вил Бартон са 22 поена од чега чак 6 тројки, док је Џамал Мари додао 20.

Први пут је у стартној петорци на мјесту крилног центра био Бол Бол.

Нагетси су пропутили прилику да вежу три побједе у гостима и остваре позитиван скор у побједама.

Кући се враћају са скором 5:6 и у четвртак су домаћини Голден стејту.

Пораз је ноћас доживио и други српски играч који је излазио на терен. Алексеј Покушевски и његови Тандери изгубили су од гостујућих Спарса са 112:102.

Алексеј је на терену провео 15 и по минута и убацио четири поена, уз пет скокова, двије блокаде и једну асистенцију.

Најефикаснији његов саиграч био је Гилџс-Алекзандер са 20 поена, док је у редовима побједника 24 убацио Луни Вокер.