06/12/2020 |  17:28 ⇒ 17:29 | Аутор: Б92

Бродолом уморне Србије – са Хрватском за пролаз

Рукометашице Србије претпјеле су тежак пораз од Мађарске 38:26 (20:11) у другом колу Ц групе на Европском првенству у Данској.
Рукометашице Србије - Фото: B92
Рукометашице СрбијеФото: B92

Уморна Србија, само 16 часова од подвига против свјетског шампиона Холандије 29:25, доживјела је дебакл против Мађарске.

Вјероватно очекиван када се сагледа чињенично стање, али не и оволико висок, након што су Српкиње биле конкурентне у само почетних десетак минута.

Тако ће Србија играти за пролаз са Хрватском у понедјељак од 18.15 у Колдингу.

У другом мечу исте групе, у недовршеном колу, од 18.15 састају се Хрватска и Холандија.

Без енергије, уз хендикеп изостанка најбоље играчице Андрее Лекић због тешке повреде, изабранице Љубомира Обрадовића су подбациле.

Мађарице су потпуно надиграле рукометашице Србије, константно повећавале разлику, све до посљедњих 10 минута када су успориле.

Било је и 16 голова разлике по скоро идентичном рецепту – грешкама Србије у нападу, што су Мађарице кажњавале у контри пред небрањеним голом.