29/10/2020 |  20:58 ⇒ 21:15 | Аутор: Б92

Звезда "прегазила" Либерец за прву побједу у Лиги Европе! (ФОТО)

Фудбалери Црвене звезде савладали су Либерец у мечу другог кола групне фазе Лиге Европе – 5:1 (2:1).
Фудбалери Звезде (фото: Пеђа Милосављевић) -
Фудбалери Звезде (фото: Пеђа Милосављевић)

Црвено-бијели одиграли су сјајну утакмицу и дошли су до првих бодова у Лиги Европе.

Ово је најубједљивија побједа Црвене звезде у групној фази неког европског такмичења.

Звезда је у утакмицу ушла са великом енергијом и видјело се од старта да желе да играју офанзивно и нападну ривала.

То се одмах исплатило, пошто је Звезда повела у седмом минуту.

Милан Родић је са лијеве стране центрирао, а Бен главом смjестио лопту у мрежу за вођство црвено-бijелих.

Звезда је већ у сљедећем нападу могла да дуплира предност.

Истакао се голман Либереца, који је одлично одбранио ударац Николића.

Гајић је одложио Николићу, који је добро гађао, али се истакао голман гостујуће екипе, након чега је одбранио и ударац Фалћинелија.

Исплатио се притисак и офанзива и Звезда је дуплирала предност у 22. минуту.

Иванић је одложио Бену на пенал, а нападач са Коморских острва закуцао лопту под пречку за 2:0.

Голман је затим одбранио ударац Иванићу, након чега је Фалћинели гађао преко гола.

Либерец је имао једну прилику у 30. минуту, када је Хелал остао усамљен и гађао главом, али поред гола.

И онда катастрофа Секуа Санога.

Умјесто да испуца лопту или је било гдје избаци, он је на ивици шеснаестерца прво покушао да предрибла, а онда је додао спору лопту Родићу, коју одузима Либерец.

У наставку акције је Саного испао и није испратио свог играча, фудбалери Либереца су са неколико кратких пасова дошли до ивице шеснаестерца, а Матушек гађа лијевом ногом доњи десни угао и погађа мрежу Милана Борјана.

Либерец је смањио у 41. минуту.

Црвена звезда постиже трећи гол на старту другог полувремена.

Црвена звезда - Слован Либерец (Фото: Aleksandar Dimitrijevic / RAS Srbija)

Катаи је послије серије добрих дриблинга проиграо Бена, који се мало заиграо, али је Милан Гајић добро испратио цијелу акцију и одбијену лопту послао у мрежу у 50. минуту.

Звезда је наставила да напада и послије трећег гола.

Катаи је изашао један на један са голманом и желио је да проигра Фалћинелија који је био усамљен на другој страни, али је то невјероватном реакцијом спријечио Нгујен.

Истакао се и неколико минута касније, када је пресјекао опасан пас Мирка Иванића, који је желио да одложи лопту на петерац.

Либерец је покушавао да из прекида запријети Црвеној звезди, па су у свакој ситуацији тражили контакт и фаул, како би изнудили прекид.

Фудбалери Црвене звезде (Фото: Aleksandar Dimitrijević / RAS Srbija)

Борјан се у 62. минуту истакао сјајном одбраном.

Одбранио је слободан ударац са 18 метара и лопту која је ишла у саме рашље.

А онда у 67. минуту мајсторија Катаија.

Промјешао је цијелу одбрану Либереца, направио прави слалом кроз одбрану и на крају смјестио лопту у мрежу.