22/10/2020 |  23:03 ⇒ 23:04 | Аутор: РТРС

Звезда "храбро" пала у Њемачкој

Фудбалери Црвене звезде изгубили су у гостима од Хофенхајма 2:0 (0:0) у 1. колу Л групе Лиге Европе.

Иако је њемачки представник био велики фаворит, имаће за чим да жале у редовима српског шампиона, јер били су равноправан ривал реномираном противнику током свих 90 минута. Имали су и своје прилике, које нису искористили, упорни Нијемци са друге стране јесу и три бода остала су у Хофенхајму.

Меч на Рајн Некар арени у Зиндсхајму практично је одлучен у 64. минуту голом Кристофа Баумгартнера послије "спорне" ситуације.

Свему је претходио јак старт Кевина Акпогуме на Вељку Николићу, "црвено-бијели" су тражили фаул, судија Ернандес је остао "нијем", а Хофенхајм повео тако што је Руди асистирао за волеј Баумгартнера.

Одмах је услиједио приговор Дејана Станковића шпанском арбитру, који га је искључио, а тренер Црвене звезде одмах на путу ка свлачионици гледао споран детаљ.

То је и "сломило" Звезду, а тачку је ставио Мунас Дабур у трећем минуту судијске надокнаде.