20/10/2020 |  21:29 ⇒ 21:32 | Аутор: РТС

Мората донио побједу Јувентусу, Бриж славио у Русији

У уводним утакмицама нове сезоне Лиге шампиона, фудбалери Јувентуса савладали су у Кијеву екипу Динама са 2:0, головима Алвара Морате. Бриж је у Русији савладао Зенит са 2:1.
Динамо Кијев-Јувентус (фото:@ChampionsLeague) - Фото: Тwitter
Динамо Кијев-Јувентус (фото:@ChampionsLeague)Фото: Тwitter

Утакмицама у Кијеву и Санкт Петербургу отпочела је нова сезона Лиге шампиона, а прве тријумфе уписале су екипе Јувентуса и Брижа.

Јувентус је до побједе над Динамом дошао головима Алвара Морате.

Италијанска екипа мучила се у првом дијелу меча, који је завршен са 0:0.

Ипак, на самом старту другог полувремена "стара дама" стиже до вођство. Играо се 46. минут, добро је пробио Кијеза, Мората прво одложио за Кулушевског, чији ударац брани голман Динама, али је Мората био на правом мјесту и у право вријеме, те је закуцао лопту на одбитак.

До краја меча Динамо је покушао да изједначи, али је примио још један гол.

Квадрадо је у 84. минуту упутио оштар центаршут, а други гол на мечу, овога пута главом, постигао је Мората.

Јувентус сезону у Лиги шампиона стартује побједом, а поред Динама, учесници Групе Г су још и Барселона и Ференцварош.

У Санкт Петербургу, Бриж је против Зенита дошао до побједе у судијској надокнади.

Након првих 45 минута није било голова, да би у другом дијелу утакмица била знатно узбудљивија.

Голом Дениса у 63. минуту, Бриж је повео, али је 11 минута касније Хорват постигао аутогол, па је резултат био 1:1.

Дјеловало је ће се меч завршити без побједника, али су гости у 93. минуту постигли пресудни гол.

Де Кеталар је крунисао добру акцију Брижа и био смирен у завршници са пар метара удаљености.

Поред Зенита и Брижа, ученисици Групе Ф су Дортмунд и Лацио.