16/09/2020 |  18:21 ⇒ 19:47 | Аутор: РТРС

Звезда на Кипру поражена послије пенала (ФОТО/ВИДЕО)

Фудбалери Црвене звезде поражени су на Кипру против Омоније у мечу 3. кола квалификација за Лигу шампиона. Послије регулрарних 1:1 и продужетака, након пенал серије славио је тим са Кипра 4:2.

Овим тријумфом Омонија ће се за групну фазу Лиге шампиона борити са прваком Грчке, Олимпијакосом. Црвено-бијелима" остаје плеј -оф и борба за групну фазу Лиге Европе.

У 31. минуту Омонија је извела три корнера у низу и то преко Ђордија Гомеса и на крају повела 1:0.

Шпанац је гађао директно у гол, Борјан слабо интервенисао, уз помоћ стативе, а лопта се одбила на главу Луфтнеру, који је шање у мрежу за 1:0.

Ипак Звезда поравнава до краја полувремена. Ивановић је главом савладао Фабија и вратио све на почетак – 1:1.

Сјајно је центрирао са десне стране Ел Фарду Бен.

У наставку меча Звезда је била агилнија, имала неколико прилика, али и Кипрани су једном озбиљно запријетили, али је овај пут Борјан био на висини задатка.

Послије 90 минута игре било је неријешео, па се ушло у два продужетка, по 15 минута, а онда и у пенал серију.

У пеналима за Звезду нису погодили Дегенек и Фалчинели.