03/07/2020 |  08:49 ⇒ 08:51 | Аутор: РТС

Ливерпул немоћан у Манчестеру

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Ливерпул са 5:0 у дерби утакмици 32. кола Премијер лиге.

Иако су приредили противнику свечани дочек прије меча, после првог судијског звиждука су се поштено потрудили да униште шампионску машинерију Јиргена Клопа.

Већ у трећем минуту је Габријел Жесус смјестио лопту у гол, али из офсајда, па је погодак поништен.

Мохамед Салах је имао лијепу прилику у 20. минуту, али није успио да донесе предност гостима.

Четири минута касније, Џо Гомез је оборио Рахима Стерлинга, и судија Енди Тејлор је показао на бијелу тачку.

Де Брујне је био сигуран, савладао је Алисона и Манчестер сити је повео.

У 35. минуту су домаћи увећали предност преко Стерлинга, а у посљедњим секундама првог дијела игре Фил Фоден је погодио на сјајну асистенцију Де Брујнеа.

Коначан резултат у 66. минуту поставио је Окслејд Чемберлен, који је погодио своју мрежу.

Стерлинг се изборио за позицију, шутирао ка голу, а Окслејд Чемберлен скренуо лопту па је тако "украо" гол саиграчу из репрезентације.

У другом мечу, Шефилд је савладао Тотенхем на свом терену са 3:1.