09/02/2020 |  08:22 ⇒ 15:28 | Аутор: РТС

Јокић наставио да блиста (ВИДЕО)

Кошаркаши Денвера наставили су да побјеђују у НБА лиги, а Никола Јокић да пружа сјајне партије. Српски репрезентативац поново је био један од најбољих играча у тријумфу над Финиксом, резултатом 117:108.

Јокић је на паркету провео скоро 34 минута и за то вријеме постигао 23 поена (9-19 из игре, 0-3 за три, 5-5 пенали), уз девет скокова, шест асистенција и три блокаде.

Момак из Сомбора је помогао Нагетсима да остваре пету побједу у посљедњих шест утакмица, а то су учинили након преокрета, пошто су послије првих 12 минута били у заостатку.

Најефикаснији је овога пута био Џамал Мареј који се пробудио и са 36 поена (14-17 из игре, 6-8 тројке), затрпао кош ривала.

С друге стране, поново није било потенцијалног српског репрезентативца Френка Каминског, док је снажан дабл-дабл уписао Ејтон (28 поена и 21 скок). Букер је додао 21 поен, један више од Келија Убреа.

Овим тријумфом, а убједљивим поразом Лос Анђелес клиперса на гостовању Минесоти, екипа Мајка Мелоуна вратила се на друго мјесто Запада са 37 побједа и 16 пораза. Лејкерси су први са учинком 39-12, док су Санси тек на 13. позицији (21-32).