24/01/2020 |  19:41 ⇒ 20:13 | Аутор: РТС

Хрватска без финала, Шпанија јача

Ватерполисти Шпаније побиједили су Хрватску и пласирали се у финале Европског првенства у Будимпешти. Шпанци су након Србије елиминисали и "баракуде", резултатом 9:8.
Шпанија боља од Хрватске -
Шпанија боља од Хрватске

"Црвена фурија" ће се за титулу првака "старог континента" борити са побједником другог полуфинала у којем се састају Црна Гора и домаћин Мађарска.

Од самог почетка утакмице у мађарској престоници било је јасно да ће дуел бити драматичан.

Хрвати су први дошли до предности преко Мацана, али је Шпанија преокренула и увијек имала гол предности.

У посљедњих осам минута ушло се у потпуном егалу (6:6), почетком те дионице Гранадос је поново погодио за Шпанију, прије него што је Јоковић још једном изједначио.

На шест минута до краја Гранадос је пронашао пут до мреже, послије чега је услиједио период од неколико безуспјешних напада. Тензија је била огромна, али је на 34 секунде до краја Мунарис донио +2.

Петнаестак секунди касније Анте Вукићевић је вратио свој тим у живот и продужио драму, али су Шпанци успјели да сачувају лопту и дођу до великог славља.

Споменути Мунарис је управо био најбољи појединац меча са три поготка, Гранадос је додао два, док су по један уписали Де Торо, Делгадо Бачес, Тауљ Компте, и Роча Пероне.

Код "баракуда" је најефикаснији био Лука Букић са два гола.

Финале је на програму у недјељу од 19 часова, док ће сат и по времена раније бити играна утакмица за треће мјесто.