23/01/2020 |  08:05 ⇒ 08:07 | Аутор: РТС

Трипл-дабл Јокића у поразу од Хјустона (ВИДЕО)

Српски кошаркаш Никола Јокић остварио је трипл-дабл учинак од 19 поена, 12 скокова и десет асистенција у убjедљивом поразу Денвера на гостовању у Хјустону 121:105.
Никола Јокић (фото: twitter.com/nbastats) -
Никола Јокић (фото: twitter.com/nbastats)

Од уводних минута утакмице могло се наговестити да уколико Денвер не појача интензитет у одбрани, неће имати шта да тражи у мечу са расположеним Хјустоном.

Вестбрук и Харден затрпавали су кош Нагетса из посједа у посјед, већ од самог старта.

"Ракете" су у првој четвртини постигле 35 поена, да би у другој дионици лимитирали Денвер на само 15 убачених поена за 12 минута.

Домаћи тим брзо је стекао двоцифрену предност, коју је повећавао и без проблема одржавао до краја сусрета.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Вестбрук са 28 поена, 16 скокова и осам асистенција, Харден са 27 и Гордон са 25 поена.

У редовима Денвера најбољи је био српски центар Никола Јокић који је за 34 минута на паркету постигао 19 поена, ухватио 12 скокова и подијелио десет асистенција.

Поред Николе, истакли су се Грент са 17 и Дозијер са 15 поена.

Хјустон је уписао 27. побједу у 43 одиграна меча и налазе се на петом мјесту Западне конференције. Денвер је поражен 14. пут и четврти је на табели у истој конференцији.