18/01/2020 |  18:17 ⇒ 18:18 | Аутор: РТС

Каземиро одвео Реал на врх, асистенција Јовића

Два поготка Каземира донијела су Реалу побједу против Севиље (2:1) и чело табеле шпанског фудбалског шампионата.

Лука Јовић асистирао је код првог поготка, а онда уступио место Бенземи. Барселона у недјељу игра против Гранаде и има прилику да се изједначи са "краљевским" клубом.

У првом полувремену утакмице на "Бернабеу" није било голова, а тријумф екипи Зинедина Зидана донео је двоструки стријелац Каземиро.

Бразилац је први погодак постигао у 57. минуту, после асистенције петом Луке Јовића, који је недуго затим своје место на терену уступио Кариму Бенземи.

Севиља је изједначила голом Лука де Јонга у 64. минуту, да би Каземиро у 69. постигао и руги погодак на мечу и донио тријумф свом тиму.

У првој утакмици дана Алавес је у Валенсији био бољи од Левантеа са 1:0, голом Видала у 64. минуту.