02/12/2019 |  13:13 | Аутор: Б92

ВАР поништио три гола истом играчу (ВИДЕО)

Њемачком фудбалеру Марију Гомезу десио се невјероватан пех – поништена су му три гола на једној утакмици.

Гомез је, наступајући за Штутгарт у "Цвајти", постигао хет-трик, али поништених голова – све због ВАР технологије.

Његова екипа гостовала је Сандхаузену и поражена је резултатом 2:1.

Домаћин је повео у 1. минуту када је погодио Бухадуз, а у 10' Гомез је погодио за 1:0. Ипак, ВАР је рекао – милиметарски офсајд.

Исти играч повећао је на 2:0 у 24. минуту утакмице, а онда је на сцену опет ступио Гомез.

Постигао је прелијеп погодак "маказицама", али је ВАР опет имао шта да каже. Поново офсајд, поново милиметарски.

Код трећег поготка Гомез није ни помислио да крене да слави, већ је одмах погледао у судију. Као и у претходна два наварта, минимални офсајд Гомеза утврђен коришћењем ВАР-а и трећи поништен погодак.

Штутгарт је са бијеле тачке дошао до гола који није поништен, али је то било довољно само да се ублажи пораз.

- Био сам пријатељски настројен (према ВАР-у) јер би требало да је праведан, али је за нас нападаче то катастрофа. Тај систем, такав какав је тренутно, је велико ср*ње - изјавио је 34-годишњи Нијемац.