Којић: Пресуда Веселијевој - покушај да се убиство дјечака сведе на инцидент
Којић је нагласио да ослобађајућа пресуда Сакибу Халиловићу показује да Суд БиХ упорно избјегава да Бошњаке осуђује по командној одговорности, а посебно када је ријеч о Сребреници.
- Тако имамо и ослобађајућу пресуду бившем команданту такозване Армије БиХ у Сребреници Насеру Орићу, а сада и Сакибу Халиловићу, који је био оптужен за злочин против цивилног становништва у вези са кривичним дјелом који подразумијева његову командну одговорност. С друге стране, казна од 10 година Веселијевој не може бити задовољење правде, имајући у виду на који је начин и над ким је извршен овај свирепи злочин - навео је Којић.
Он каже да свирепо убиство дванаестогодишњег дјечака представља симбол страдања Срба у Средњем Подрињу и подсјећа да је на том подручју убијено 2.670 Срба од 1992. до 1995. године.
- Слободан Стојановић ни на који начин није могао да пружи отпор, нити да буде свјестан да неко може урадити то што је урадила Веселијева овом дјечаку који је у породици био васпитаван да воли све људе, без обзира на нацију, вјеру, боју коже и расу - истакао је Којић.
Суд БиХ изрекао је данас првостепену пресуду којом је Елфета Весели осуђена на 10 година затвора за свирепо убиство дванаестогодишњег дјечака Слободана Стојановића 1992. године код Зворника.