Дражан Косорић, рођен је 14. 10. 1976. године у Сокоцу. Музичко образовање стекао је у БиХ и Украјини. Средњу музичку школу „С. С. Мокрањац“ одсјек за хармонику завршио је у Бијељини у класи проф. Обрада Каитовића, а студије на Државној музичкој академији „А. В. Нежданова“ у Одеси (Украјина) - одсјеке за хармонику (у класи проф. Владимира Мурзе) и композицију (у класи проф. Кармеле Цепколенко). Као студент учествује на бројним концертима, фестивалима, конференцијама и другим музичким манифестацијама.
Најзначајније резултате постигао је на пољу компоновања за хармонику. Косорићева дјела извођена су на концертима студената-композитора у оквиру Међународног фестивала-форума „Прошлост и будућност“ (Одеса, 2001. г.). Као студент био је учесник IX Међународног фестивала „TWO DAYS AND TWO NIGHTS OF NEW MUSIC“ (Одеса, 2003. г.). Освојио је прву награду на такмичењу композитора „GRADUS ad PARNASSUM“ у оквиру VIII Међународног форума музике младих (Кијев, 2003. г.).
Аутор је симфонијске, камерне, инструменталне и вокално-инструменталне музике. У оквиру свог стваралаштва највећу пажњу посвећује развоју оригиналног репертоара за хармонику. Сарађивао је са познатим умјетницима попут Владимира Мурзе - хармоника, Татјане Кравченко - клавир, Сергеја Шолца - виолончело, Татјане Спаске - сопран и др.
Од 2004. године ради као асистент (од 2008. г. виши асистент) за умјетничку област Хармоника на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву. У том периоду остварио је значајне резултате у области хармонике. Његова дјела за хармонику представљена су на многим такмичењима, фестивалима и концертима у Украјини, Пољској, Италији, Хрватској, Србији и Босни и Херцеговини.
Освојио је прва мјеста на такмичењу композитора 2004. г. на Интернационалној манифестацији Дани хармонике у Смедереву у категоријама „А“ и „Б“; друга мјеста на истом такмичењу 2005., 2007. и 2008. г. у „А“ категорији; похвалу за најефектније савремено дело домаћег аутора на XI Пролећном фестивалу камерне музике у Суботици 2004. г.; диплому лауреата на II Међународном такмичењу композитора за камерне композиције с учешћем хармонике „Sanok 2005“ у Пољској.
Учествовао је на Међународном фестивалу савремене умјетности „TWO DAYS AND TWO NIGHTS OF NEW MUSIC“ у Одеси 2005. и 2008. г.
Композиције су му штампане у издањима Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву.
Ауторске композиције професора Дражана Косорића на ЦД-у изводе:
Белма Шаранчић (1984) је нижу музичку школу "Младен Позајић" завршила у Сарајеву, у класи проф. Емине Дубравић. Школовање наставља на Средњој музичкој школи у Сарајеву, одсјекза хармонику, у класи проф. Бењамина Кардаша. Упоредо је завршила и одсјек за клавир, у класи проф. Милорада Јовановића. На Музичкој академији у Сарајеву дипломирала је 2005. године, на теоретско -педагошком одсјеку. Музичку академију Универзитета у Источном Сарајеву, одсјек хармоника, завршила је 2005. године у класи проф. ДанијелеГаздић.
Магистрирала је на Музичкој академији у Источном Сарајеву 2009.године у класи проф. Радомира Т о м и ћ а . Специјалистички студиј уписала је 2011. године, у Урбину (Италија), у класи проф. Клаудија Јакомучија. Добитник је више награда на такмичењима у БиХ и иностранству. Наступала је на бројним концертима, од којих се издвајају солистички наступи у Дејтону, Урбину, Бечу, Београду, Бања Луци, Мостару, Тузли, Жепчу и Сарајеву. Добитник је признања "Златна значка" Универзитета у Сарајеву и награде "Војин Комадина" коју додјељује Музичка академија Универзитета у Источном Сарајеву. Од 2010. годинеје у звању доцента на Музичкој академији у Сарајеву.
Далибор Јовић (1987) је средњу музичку школу „Живорад Грбић", у Ваљеву завршио у класи проф. Данијеле Ракић, а студије на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву, одсјек за хармонику, у класи проф. Зорана Ракића. Добитник је више награда на републичким и међународним такмичењима. Активно наступа као солиста и у склопу разних камерних ансамбала. Педагошку дјелатност почео је 2011. године. Као нотограф био је ангажован у реализацији зборника „Концертни репертоар за хармонику" у издању Зорана Ракића и Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву; „Форме клавирске полифоније" у издању Сање Пантовић и бројних других дјела домаћих аутора. Похађао је семинаре истакнутих извођача И педагога, Владимира Зубицког, Јевгенија Дербенка, Зорана Божанића и Михаила Имхањицког.
Давор Перотић (1987) је основну музичку школу завршио у Требињу, а средњу музичку школу "Исидор Бајић" у Новом Саду. Дипломирао је на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву, у класи проф. Р а д о м и р а Томића. Током школовања учествовао је на разним државним И међународним такмичењима и освајао бројне награде. Био је члан оркестра АКУД "Соња Маринковић" из Новог Сада с којим је такође, освојио више награда. Као солиста је наступао на многим концертима у Србији и БиХ.
Похађао је и семинаре еминентних руских и украјинских извођача и педагога - В. Мурза, А. Скљарова, В. Зубицког, Ј. Јастребова.
Драган Рибић (1989) уписао је студије на Музичкој академији у Источном Сарајеву, одсјек хармоника, у класи мр Данијеле Газдић. Најзначајније награде које је Драган освојио на такмичењима у БиХ и иностранству су: прво мјесто (лауреат) на такмичењу Дани хармонике у Смедереву 2009. године, прва награда на Такмичењу младих хармоникаша у Лазаревцу 2010. године, прва награда на фестивалу Акордеон Арт у Источном Сарајеву 2010. и 2011. године; друго мјесто на међународном такмичењу у Козанију (Грчка); треће мјесто на међународном такмичењу у Кијеву (Украјина), 2010. године; седмо мјесто на Свјетском купу хармонике у Вараждину (Хрватска), 2010. године и десето мјесто на Свјетском купу у Шангају (НР Кина), 2011. године. Добитник је награде „Војин Комадина" коју додјељује Музичка академија Универзитета у Источном Сарајеву, 2010. и 2011. године.
Соња Радојковић, пијанисткиња, дипломирала је на ФМУ у Београду, у класи проф. И.Ласка, магистрирала на Конзерваторију "Чајковски" у Москви, у класи Ј.С Сљесарева и на ФМУ у Београду, укласиА.Валдме. Активно се бави концертном дјелатношћу и педагошким радом. Наступа као солиста и са оркестрима у водећим свјетским салама - у Норвешкој, Сингапуру, Новом Зеланду, Малезији, Италији, Шведској, Шпанији, Канади, Америци... Сарађивала је с познатим диригентима - Ј.АИијевим, Ле Фи Фијем, Д.Савићем, А.Шуревим, П.Медаковићем и др. Снимила је више ЦД-ова са класичним репертоаром, као и с дјелима савремених домаћих и страних композитора, као и ЦД за грчку унију композитора.
Запослена је на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву и на ФМУ у Београду.
Даниел Нађ Мељкути (1988) је нижу музичку школу завршио у Сенти. Школовање је наставио у Суботици у Средњој музичкој школи, одсјек хармоника, у класи проф. Александра Лукића. Музичку академију Универзитета у Источном Сарајеву, одсјек за хармонику, уписао је 2008. године у класи проф. Данијеле Газдић. Током школовања учествовао је на бројним такмичењима у БиХ, Србији и иностранству и освојио више награда - Пакш (Мађарска), Источно Сарајево, Смедерево, Лазаревац и др. Тренутно је студент четврте године на Музичкој академији Универзитета у ИсточномСарајеву.
Никола Јанковић (1986) је нижу и средњу музичку школу завршио у Ваљеву у класи проф. Зорана Ракића. Дипломирао је на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву 2009.год., у класи проф.Зорана Ракића. За вријеме школовања учествовао је на бројним домаћим и међународним такмичењима, гдје је постигао низ запажених резултата. Неке од најзначајнијих награда су: Интернационални шампионат Аустралије 2005. године - прво мјесто; Свјетски Куп акордеониста у Словачкој 2003. године - четврто мјесто; Свјетски Куп у Португалу 2005. године - четврто мјесто; Свјетски Куп у ВВасхингтону (САД) 2007. године - четврто мјесто; Међународни фестивал у Словачкој (Високе Татре) 2000. године - прва награда; Музички фестивал у Паралији (Грчка) 2000. године - прва награда; те бројне прве награде на такмичењима у Београду, Смедереву, Новом Књажевцу, Аранђеловцу и др. Од марта 2010. године ради у Музичкој школи "Живорад Грбић"у Ваљеву.
Марко Дражић (1987) је основну музичку школу " Марко Тајчевић" у Лазаревцу завршио у класи проф. Наташе Максимовић. Средњу музичку школу " Др. Милоје Милојевић " у Крагујевцу завршиоје у у класи проф.Владимира Мандића. Први циклусстудијазавршиоје2010.год., на ФИЛУМ-у у Крагујевцу у класи проф. Зорана Ракића. Мастер студије завршиоје 2011. год. у истој класи. Активно се бави концертном дјелатношћу, а добитник је и више награда на такмичењима, од којих се посебно издвајају сљедеће: прве награде у Смедереву, Земуну, Новом Кнежевцу, Крагујевцу, Лозници, Београду, Лазаревцу, Кастелфидарду (Италија); друга награда на такмичењу у оквиру Интернационалног фестивала хармонике „АКОРДЕОН АРТ" у Источном Сарајеву; треће мјесто на Интернационалном такмичењу у Моравским Топлицама - Словенија, 2008 год. и многе друге. Добитник је престижног признања које додјељује Центар омладинске иницијативе -Министарство просвете и спорта - ПОВЕЉА (БЕОГРАДСКИ АНЂЕЛИ) за област музичке умјетности на нивоу Србије, 2002 год. и награде општине Лазаревац за стваралаштво младих на пољу музичке умјетности, 2006 год. Током школовања усавршавао се код еминентних домаћих и страних педагога, као што су Радомир Томић, Војин Васовић, Миљан Бјелетић, Зоран Ракић, Борут Загорански (Словенија), Славко Магдић (Словенија), Мика Ваиринен (Финска), Александар Дмитријев (Русија), Владимир Мурза (Украјина), Жак Морне (Француска) и Јуриј Шишкин (Русија).
Јован Богосављевић (1980) је са пет година почео да учи клавир у Музичкој школи „Станковић" и паралелно виолину код свог оца Драгутина Богосављевића, ученика чувених педагога и виолиниста Бориса Кузњецова и Давида Ојстраха у Москви. Са дванаест година, као најмлађи у својој категорији, добиоје Прву награду и Златну медаљу на Међународном такмичењу у Стрези, 1993., а на Међународном такмичењу у Тортони, 1996., проглашен је за апсолутног побједника. Добитникје награде из Фондација Мери Жежељ, као најбољи студент на ФМУ, 1999. Постдипломске студије завршио је на ФМЉ у Београду у класи Татјане Олујић, као и на Краљевском конзерваторијуму у Бриселу, у класи угледног виолинисте и педагога Игора Ојстраха. У сезони 2002/2003. био је концерт-мајсторАнсамбла за модерну музику у Бриселу. Усавршавао се на мајсторским курсевима код Микаила Копелмана, Пјера Амоајала, Ким Нам-Јуна и Бориса Кушњира. Остварио је низ снимака за радио и тв куће и снимио више компакт дискова у издању ПГП РТС и Цонтацт лине. Заједно са својим оцем Драгутином Богосављевићем, аутор је књиге композиција Посвете, 2007. (комади за соло виолину, двије виолине и виолину и клавир). Добитник је Награде Удружења музичких уметника Србије за најбољег младог умјетника у 2006. години.
Аранка Варади (1987) је основно музичко образовање завршила у Кањижи у класи наставнице Пирошке Лошонц. Школовање наставља у Средњој музичкој школи Суботица, на одсјеку за хармонику у класи проф. Александра Лукића. Музичку академију Универзитета у Источном Сарајеву завршила је 2010. год. у класи проф. Данијеле Газдић. Током школовања наступала је на бројним концертима и такмичењима. Била је члан Камерног хора Музичке академије Универзитета у Источном Сарајеву са којим је остварила значајне резултате у Италији, Словачкој и Србији. Од септембра 2009. године ради у Основној музичкој школи Кањижа. Добитник је плакете Универзитета у Источном Сарајеву за изузетан успјех у току студија.
Алмир Мешковић (1988) је средњу музичку школу завршио у Тузли 2007. године, у класи проф. Мидхата Зулића. Школовање је наставио на Музичкој академији Универзитета у Источном Сарајеву гдје је дипломирао 2011. године, у класи проф. Зорана Ракића. Магистарске студије уписује у Ослу, 2011.године, у класи проф. Јона Фаукстада и проф. Фрода Халтија. Имао је бројне наступе у БиХ, Хрватској, Србији, Словенији, Пољској, Њемачкој, Шпањолској, Италији, Аустрији и Африци. Освајао је награде на такмичењима у Ливну, Грачаници, Сарајеву, Пули, Смедереву, Лазаревцу и Пољској.