

23/04/2025 | 12:24 ⇒ 13:46 | Аутор: СРНА
Стевандић: Неодговорна "Тројка" залутала у властитом политичком лавиринту (ВИДЕО)
Предсједник Народне скупштине Републике Српске Ненад Стевандић изјавио је да стална саопштења представника странака "тројке" да не желе разговарати са предсједником Републике Српске Милорадом Додиком показују да су они залутали у политичком лавиринту који су сами створили.

Ненад Стевандић (фото: x.com/ParlamentSrpska)
Он је истакао да странке "тројке" не осјећају никакву одговорност за грађане Федерације БиХ /ФБиХ/ нити их је брига хоће ли овдје бити сукоба или ће се све срушити ради њихове мржње према руководству Републике Српске и њихових пропалих политичких амбиција.
Стевандић је све ово метафорчки представио као ситуацију у којој су сви задужили аутобус са путницима из Републике Српске и ФБиХ, те да су странке "тројке" одлучиле да га напусте, без обзира шта ће бити са путницима.
- То је њихова одговорност и биће ако ти путници настрадају. С друге стране, нас једино брине да се тај аутобус не судари са нашим из којег не излазимо, већ га усмјеравамо осјећајући одговорност за путнике и све грађане Српске - рекао је Стевандић новинарима у Бањалуци.