latinica  ћирилица
22/04/2025 |  07:57 | Аутор: ТАНЈУГ

Обрадовић: Заслужена побједа, Партизан и Црвена звезда су благо европске кошарке

Тренер кошаркаша Партизана Жељко Обрадовић послије побједе против Црвене звезде у дербију АБА лиге (85:77) рекао је да су вјечити ривали благо европске кошарке и да заслужују много бољи третман од Евролиге.
Утакмица, Црвена звезда - Партизан (фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/bs) -
Утакмица, Црвена звезда - Партизан (фото: TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/bs)

- Сви причају о нашим утакмицама, ваљда заслужујемо респект. Захвални смо што нас зову Евролигу, али желимо да будемо равноправни. Како ћемо до тога да дођемо, ја вјерујем да у у Евролиги сједе паметни људи. Звезда и ми имао исте интересе. Заједнички наступ је нешто што је добро и за нас и за њих - рекао је Обрадовић на конференцији за медије.

Што се тиче саме утакмице, Обрадовић је рекао да је дерби ствар престижа.

- Свима честитам велики празник, хвала свима који су дошли у Арени и на подршци коју имамо цијеле сезоне. Играли смо са успонима и падовима, успјели смо да консолидујемо игру, па смо опет имали грешке. На крају смо погађали шутеве за три поена, али заслужено смо побиједили, Утакмице против Звезде су увијек важне, иако вечерас није било битно за пласман, дерби је ствар престижа - додао је Обрадовић.

Осврнуо се тренер Партизана и на оно што очекује екипу у наставку сезоне.

- Ми немамо други пут, пред нама су још двије утакмице и плеј-оф. За нас нема изгубљене лопте, причао сам и са играчима, играч може и да погријеши, али не може да се не врати и да се бори - закључио је Обрадовић.