latinica  ћирилица
20/04/2025 |  14:36 ⇒ 14:44 | Аутор: СРНА

У понедјељак прије подне сунчано, послије могући локални пљускови

У Републици Српској и ФБиХ сутра прије подне биће претежно сунчано, а у другом дијелу дана очекује се развој облачности који ће условити локалне пљускове и грмљавину.
Промјенљиво - Фото: РТРС
ПромјенљивоФото: РТРС

Јутарња температура ваздуха износиће од седам до 12, у планинским предјелима од четири степена Целзијусова, а максимална дневна од 22 до 29, у вишим предјелима од 16 степени Целзијусових, прогноза је Републичког хидрометеорлошког завода.

Дуваће вјетар слаб источног и југоисточног смјера, најављено је из Федералног хидрометеорлошког завода.

У Републици Српској и ФБиХ данас је било претежно сунчано и топло уз малу, на западу умјерену облачност.

Температура ваздуха измјерена у 14.00 часова: Чемерно 16, Калиновик 18, Гацко 19, Кнежево, Мраковица, Соколац, Хан Пијесак и Ливно 20, Широки Бријег 21, Требиње 22, Мркоњић Град, Сребреница и Брчко 23, Бијељина, Србац, Шипово, Бугојно и Тузла 24, Бањалука, Добој, Приједор, Рибник, Рудо, Фоча, Мостар, Сански Мост и Сарајево 25, Вишеград и Јајце 26, те најтоплија Зеница са Зеница 27 степени Целзијуса.