

Париз: Једна жена страдала током криотерапије у теретани, друга у тешком стању

Преминула жена, 29-годишња запослена у теретани, срушила се након цурења азота из хладне коморе која је раније тог дана поправљена, потврдили су за ТФ 1 извори блиски истрази.
Азот је безбојни и безмирисни гас који се користи за стварање атмосфере екстремно ниских температура испод нуле.
Двије жене биле су у кардиореспираторном застоју када су у понедјељак нешто прије 18.30 по локалном времену хитне службе стигле у теретану у источном дијелу Паризу, потврдио је извор из париске полиције новинарима.
Три друге особе које су покушале да оживе жене превезене су у болницу, а 150 људи евакуисано је из зграде.
Антоан Бутен, менаџер за криотерапију у једној од париских теретана рекао је да прописани услови за овакве врсте третмана морају бити строго спроведени.
- Прво, запремина просторије мора бити минимално 20 кубних метара за одређену количину азота, у овом случају 180 литара. Затим имамо детекторе које видите одмах поред цилиндра који ће се одмах активирати ако опадне ниво кисеоника у просторији - рекао је Бутен.