latinica  ћирилица
20/03/2025 |  07:17 ⇒ 10:25 | Аутор: РТРС

Нинковић: Тражићемо дужу јавну расправу о буџету; Дринић: Градоначелник спреман да разговара (ВИДЕО)

Данас ће бити одржана сједница Скупштине града Бањалука. На предложеном дневном реду, између осталог, Нацрт буџета за текућу годину. Предложен је износ буџета од око 252 милиона КМ.
Дринић и Нинковић - Фото: РТРС
Дринић и НинковићФото: РТРС

Предсједник Скупштине града Бањалука Љубо Нинковић рекао је у нашем Јутарњем програму да је од 252 милиона КМ, преко 30 милиона КМ предвиђено за кредитна задужења.

- Десетина милиона КМ је везано за дуг из 2023. година, па још десетина из 2024. годину, а онда је планирано 7,5 милиона КМ за ову годину. Ово је све потрошачки - појаснио је Нинковић.

Истиче да је потпуно јасно да буџет нема развојних компоненти.

- Ово је сулуда политика градоначелника Бањалуке и његовог тима. Надамо се да ћемо томе стати на крај ове године - изјавио је Нинковић.

Нагласио је да ће скупштинска већина тражити дужу јавну расправу, како би могли да разговарају са грађанима.

- И да сви објасне гдје је потрошен новац. Дјеловаћемо и амандмански - поручио је Нинковић.

Шеф Клуба одборника ПДП-а Небојша Дринић рекао је у нашем Јутарњем програму да Бањалука није имала ребаланс буџета 2023. и 2024. године.

- И одређене обавезе су се "прелиле" у 2025. години. Све оно што нисмо могли урадити у те двије годне, мораће се "прелити" у ову годину и то је градоначленик већ рекао - навео је Дринић.

Каже да градоначелиник жели да разговара.

- Поштујемо Скупштину града и већину и ту треба да се траже најбоља рјешења - рекао је Дринић.

Ипак, како каже Дринић, скупштинска већима има стратегију да све пролонгира.

- Па се послије јављају као спасиоци, а изгубили смо због њих трку са временом - навео је Дринић.