Ђедовић Хандановић: Ситуација са НИС-ом прати се на дневном нивоу
- Свакодневно надгледамо пословање Нафтне индустрије Србије, али ситуација није нимало једноставна јер су позиције америчке и руске стране и даље веома удаљене - рекла је Хандановићева која је предсједавала у Влади Србије састанком Радне групе за праћење активности Канцеларије за контролу стране имовине америчког Министарства финансија.
Она је навела да тренутно Влада Србије разматра два или три могућа сценарија, а упоредо с тим наставља да прати ситуацију на тржишту и цијене, како би се сачувала стабилност снабдијевања.
- Подсјећам да је ово прије свега политичко питање које би могло да се одрази на нашу економију - навела је Хандановићева.
Она је подсјетила да је НИС упутио званичан захтјев Одјељењу за контролу стране имовине Секретаријата за финансије /ОФАК/ САД за одгађање санкција који су званично подржале Србија и Мађарска, с обзиром на значај НИС-а за снабдијевање нафтом, али и привреду у региону, пренијели су београдски медији.
- Од америчке администрације смо добили додатна појашњења, а настављамо разговоре са Секретаријатом за финансије /ОФАК/ САД и ове недјеље и очекујемо да видимо наредне кораке руске стране - рекла је Хандановићева.
На састанку Радне групе учествовали су и потпредсједник Владе Александар Вулин, министар без портфеља задужен за област међународне економске сарадње и област друштвеног положаја цркве у земљи и иностранству Ненад Поповић и члан Одбора директора НИС-а Драгутин Матановић.
Били су присустни и представници кабинета предсједника Србије, кабинета премијера Србије, као и представници Министарства финансија.