![](../_bmp/malo-A.png)
![](../_bmp/veliko-A.png)
Опсежна истрага служби безбједности након инцидента са службеним возилом у којем је био предсједник Србије
Министар унутрашњих послова Ивица Дачић каже да је безбједносна заштита предсједника Србије задатак од националног и државног значаја. Стручњаци за безбједност наглашавају да сваку пријетњу треба схватити озбиљно.
Након јучерашњег инцидента на путу ка Мокрину у Влади Србије сматрају да је неопходно појачати мјере безбједности предсједника државе. Предсједник Владе у оставци Милош Вучевић каже да је срећа у несрећи што није било повријеђених и да нико није страдао.
- Очекујемо да званична истрага утврди како је до тога дошло и најважније је да нема повређених и свакако да треба појачати мере безбедности око председника Републике док се не утврде све околности од јуче - наводи Вучевић.
Огласили су се и из Министарства одбране Србије.
Министар Братислав Гашић каже да су мјере безбједносне заштите предсједника Републике увијек на највишем нивоу и да се усклађују у зависности од потреба и процјена.
- Ту се не мисли само на непосредну физичку заштиту коју предсједнику пружају припадници Одреда војне полиције специјалне намјене "Кобре", него и на све друге субјекте у чијој надлежности је безбједносна заштита највишег државног руководства - наводи Гашић.
Изненађен оним што се десило, некадашњи начелник Безбједносно информативне агенције Радиша Роскић каже да би волио да види безбједносну процјену и разлоге због којих је предсједник као штићена личност био у првом аутомобилу у колони.
- Могуће је да је ово опомена и да је у директно организовано од стране неистомишљеника предсједника Вучића и његове полтичке линије - додаје Гашић.
Стручњаци за безбједност кажу да се предсједник државе креће под посебним режимом и да његово возило мора да има посебне безбједносне услове. Немају дилеме да је безбједност предсједника Србије угрожена. Очекују од званичне истраге да буде утврђено да ли је ријеч о диверзији.