![](../_bmp/malo-A.png)
![](../_bmp/veliko-A.png)
Запослени у бијељинском вртићу "Чика Јова Змај" од понедјељка најавили генерални штрајк
![Бијељина, вртић "Чика Јова Змај" Бијељина, вртић "Чика Јова Змај" - Фото: РТРС](../_FOTO/nwz/2726/272626.jpg)
Одлука је донесена након састанка са управом вртића и представницима Градске управе.
Претходно су три дана одржавали штрајк упозорења тражећи исплату децембарске плате и обезбјеђивање средстава за плате у овој години.
Из овог вртића напомињу да Синдикални одбор и руководство ове установе захтијевају исплату плата и накнада (регрес и топли оброк) за децембар 2024. године и обезбијеђена средства на конту личних примања у буџету за 2025. годину у складу са планом буџета ове установе.
У саопштењу се наводи да су Синдикални одбор и директор установе, на састанку са представницима Градске управе, предочили приједлог о начину рјешавања спора, односно испуњења синдикалних захтјева.
Њихов приједлог је да градоначелник Бијељине, планирани буџет Вртића "Чика Јова Змај" за 2025. годину од 5,7 милиона КМ, у званичном приједлогу буџета увећа за износ од 300.000 КМ у сврху исплате плата и накнада за децембар 2024. године.
- Уколико данас или у току сљедеће седмице дође до неких промјена, јавност, односно родитељи биће благовремено обавијештени. У супротном, остајемо при одлуци о потпуној обустави рада - наводе запослени у Вртићу "Чика Јова Змај".