latinica  ћирилица
06/02/2025 |  11:09 ⇒ 13:22 | Аутор: СРНА

Цвијановић: Сарајево још једном показало своју мрачну страну и нетолерантност

Сарајево је још једном показало своју мрачну страну и крајњу нетолерантност на коју су, нажалост, сви у БиХ и регији већ навикли, истакла је српски члан и предсједавајућа Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић.
Жељка Цвијановић - Фото: Уступљена фотографија
Жељка ЦвијановићФото: Уступљена фотографија

- Срамно је што се због медијске хајке која је произвела безбједносни ризик, у Сарајеву отказује пријем који је Амбасада Србије у БиХ намјеравала да организује поводом Дана државности и Дана Војске Србије - изјавила је Цвијановић за Срну.

Она је упитала да ли је ово одраз сарајевске захвалности према Србији и њеним званичницима који у свакој прилици изражавају поштовање Дејтонском споразуму и територијалном интегритету БиХ?

Цвијановић је рекла да у Сарајеву може да парадира лажни премијер лажне државе коју ни сама БиХ не признаје, али зато Србија не може да обиљежи ни дан своје државности и славне војске која је кроз историју ослобађала све народе у БиХ, а не само Србе.

- Мржња коју Сарајево упорно емитује ка Србији не може, а да се не одрази на перцепцију Републике Српске и српског народа према БиХ. Овакве ствари ни у ком случају неће допринијети изградњи међунационалног повјерења у БиХ, нити јачању добросусједских односа и регионалне сарадње - констатовала је Цвијановић.

Амбасада Србије у БиХ је, због безбједносног ризика, била приморана да одустане од планираног обиљежавања Дан државности Републике Србије и Дан Војске Србије у Сарајеву.

Из Амбасаде је саопштено да је пријем који је овом поводом требало да буде одржан у хотелу "Хилс" на Илиџи у четвртак, 13. фебруара, отказан због написа у медијима и безбједносног ризика проистеклог из тих написа.

У федералним медијима су послије веома тенденциозних наслова услиједили пријетећи коментари између којих се позива на бојкот хотела у коме "агресорска војска обиљежава свој дан".

Србија обиљежава Дан државности 15. фебруара, познатији као Сретење Господње у спомен на подизање Првог српског устанка 1804. године.