Уручена помоћ породици Шаранчић (ФОТО)
Предсједник бањалучког Одбора за помоћ Србима на Косову и Метохији Милорад Арлов, који је уручио помоћ, појаснио је да је ова хуманитарна акција завршена за десетак дана захваљујући добрим људима који су се обратити Одбору.
- Јунаци са Кошара и њихове породице заслужују велику пажњу јер су они бранили српску слободу, част и достојанство у најтежој српској бици у новијој историји, гдје је живот дало 108 припадника Војске Југославије - изјавио је Арлов новинарима.
Он наводи да је осим материјалне много важна и морална подршка.
Арлов истиче да у Републици Српској има много породица који су изборили слободу за свој народ,те позвао све хумане људе да помогну породице попут ове.
Он вјерује да је Александар жив, да би његова породица била задовољнија и снажнија.
- Захваљујем се његовој мајцу Радмили и сестри Александри што опстају и чувају комад српске земље - рекао је Арлов.
Александрова мајка Радмила /72/ и сестра Александра /54/ Шаранчић живе саме у Мокром у тешкој ситуацији коју додатно погоршава и то што сестра није радно способна из здравствених разлога.
Радмила је захвалила за дарове, те нагласила да је је изненађена и да јој је драго што се неко сјетио момка са Кошара.
- Тешко живимо. Треба ограду правити која је пала, не знам ни да косим. Мораћемо се мало дислоцирати одавде, хоће ли бити прилике да то учинимо видјећемо јер кућа и стан не може једно друго да купи - рекла је Шаранчићева и додала да живе од пензије покојног супруга Милана од чега је половина у кредитима.
Она додаје да је два споменика подигла и то је разлог зашто су угрожене по питању набавки за кућу.
Александар Шаранчић је оснивач групе "Громови" који су били међу многим српским јунацима на Кошарама 1999. године.
Александар је рођен 7. јула 1975. године у Сарајеву. Као водник Војске Југославије био је учесник историјске јуначке српске битке у одбрани српске части и достојанства на Кошарама 1999. године.
Војничка група "Громови" борила се и бранила Србију и Косово и Метохију у најтежој српској бици у новијој историји, гдје је живот са слободу и достојанство Србије дало 108 припадника војске Југославије.
Александар је преживио битку, али је преминуо 24. децембра 2001. године.