Раковић: Албанци развили механизме камелеонства
Поводом изјава званичника самопроглашеног Косова, који су се пожалили на наводни лош третман администрација Барака Обаме и Џозефа Бајдена, Раковић је рекао да та камелеонска политика Албанаца постоји од 19. вијека.
Он је навео да се Албанци увијек окрећу неком новом господару од ког мисле да ће имати највише користи, притом не презајући од тога да претходног господара напуштају и не исказују му никакву захвалност.
- Ово је исти случај. Иако је Бајденова администрација њима била веома наклоњена, они ће да говоре све најгоре о њој како би одобровољили нову администрацију у Вашингтону - рекао је Раковић.
Он сматра да Албанце не треба потцјењивати с обзиром на то да су развили механизме камелеонства, да у томе добро пливају и преко својих лобиста ће радити на томе да придобију нову администрацију у Вашингтону за своје циљеве.
- Да ли ће то бити успјешно, то зависи од Вашингтона, од Ричарда Гренела /кандидата америчког предсједника Доналда Трампа за изасланика за специјалне мисије/, али не само од њега - рекао је Раковић.
Он је навео да треба имати у виду да одлуке у Америци не доноси један човјек, већ могућност доношења одлука имају разне структуре, те да преостаје да се види како ће се ситуација одвијати око питања Косова и Метохије са новом администрацијом у Вашингтону.
Раковић је истакао да је за Албанце једина идеологија албанство, да је све друго томе подређено и да религија за њих није била вододјелница нације.
Он је указао да су се Албанци, упркос томе што имају три религије, окупили око свог матерњег језика с циљем да буду бедем према сусједним православним Словенима, посебно Србима.
- Они су као нација конструкт који треба да послужи сврси и као што видимо, он веома добро служи сврси - закључио је Раковић.