Вулић: Република Српска је увијек за дијалог о суштини, а не о форми (ВИДЕО)
Вулићева је истакла да су приједлози закона о граничној контроли и о заштити личних података БиХ приоритет на европском путу БиХ, али да су приоритет и реформа Уставног суда, замјена страних судија, као и многи други када је питању будућност ове земље.
Вулићева је напоменула да је сједница Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ данас одгођена на приједлог чланова Колегијума Представничког дома што су прихватили и шефови посланичких клубова.
- Не могу само ова два закона бити приоритет. Драго ми је и да су српски посланици о питању амандмана и поштовања закључака Народне скупштине Републике Српске апсолутно једногласно усагласили да смо пустили у амандманску процедуру све оно што нам је сугерисано од Законодавног одбора Народне скупштине - рекла је Вулићева.
Она је додала да су у том погледу остали и те како достојанствени и јединствени што је веома важно.
- Када је у питању став клуба СНСД-а, рећи ћу вам да ми не пристајемо ни на какве селективне приоритете. Ми смо одговорна странка која је за суштину, а не за форму - изјавила је Вулићева,
Она је упитала до када ће људи у БиХ да трпе да нелегитимни странац врши супституције домова, да дође неко са стране и каже да не важи то што су посланици у Народној скупштини изгласали.
- Ко може и на било који начин, са којим правом да поништава нешто што је воља грађана? Посланици у Народној скупштини, ми овдје у Представничком дому, ми смо воља наших грађана који су нас по закону бирали и нема право никакав странац да дође и да врши супституцију наших одлука - истакла је Вулићева.
Она је нагласила да су представници Републике Српске у заједничким институцијама одговорни само својим грађанима, законима и Уставу Републике Српске и Дејтонском споразуму.
Вулићева се успротивила селективном приступу дијела међународне заједнице и ЕУ која протежира "тројку", а занемарује интересе и ставове из Републике Српске.
Она сматра да ни у земљама ЕУ не цвјетају руже и мисли да је за ЕУ много већи приоритет да се бори за БиХ, него што је БиХ приоритет да се бори за ЕУ.